20 bin liraya satılan ‘hatalı basım 50 TL’nin akıbeti belli oldu!

20 bin liraya satılan ‘hatalı basım 50 TL’nin akıbeti belli oldu!

Hatalı basım 50 TL’yi internet üzerinden 20 bin liraya satışa çıkartan Burak Yürekli, koleksiyonerler yeterli ilgiyi göstermeyince satmaktan vazgeçti. Hatalı basım 50 TL’lik banknotu çerçeveletip dükkanına asacağını söyleyen Yürekli, ‘Belki ilerde değerlenir’ dedi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, 4 yıldır fotoğrafçılık yapan Burak Yürekli, 18 Eylül’de, bir banka şubesinden para çekti. Ardından iş yerine dönen Yürekli, paraları sayarken içlerinden birinin hatalı basılmış olduğunu fark etti. Yürekli, sağ üst köşesindeki ‘0’ rakamının eksik olduğunu tespit ettiği 50 TL’lik banknotu, koleksiyoncuların ilgi gösterebileceği düşüncesiyle, internetten 20 bin TL’ye satışa çıkardı. Ancak, hatalı basım ’50 TL’ye ilginin olmaması üzerine Yürekli, hayal kırıklığına uğradı.

SATMAKTAN VAZGEÇTİ, ÇERÇEVELETİP DUVARA ASACAK

Parayı satamayan Burak Yürekli, “O gün ATM’den para çekmiştim. Yoğun bir gündü, cebimde başka para da vardı. ATM’den çektiklerim arasında mı yoksa cebimdeki daha önceden olan paralardan mı tam olarak bilemediğim 50 TL’lik bir banknotun hatalı olduğunu fark ettim. Koleksiyoncuların dikkatini çeker diye düşünmüştüm. Ama öyle olmadı. Ben de satmaktan şimdilik vazgeçip, çerçeveletip, dükkanıma asmaya karar verdim. Belki ilerde değerlenir” dedi.

Gündem

20 bin liraya satılan ‘hatalı basım 50 TL’nin akıbeti belli oldu!
Gündem