Senden de olmaz Neymar!

Senden de olmaz Neymar!
8 Temmuz 2018 - 08:00

DÜNYA Kupası öncesi futbol otoritelerinin favori olarak gösterdiği Brezilya, çeyrek finalde Belçika karşısında ilk devrede yediği 2 golle nakavt oldu ve karşılaşmayı da 2-1 kaybederek turnuvaya havlu attı. Almanya ve Arjantin’den sonra sambacıların da böyle veda etmesi sürpriz sayılacak bir sonuçtu. Ancak Belçika’nın nasıl potansiyelli bir takım olduğunu görmezden gelemeyiz.

Kuşkusuz dünyanını 1 numaralı organizasyonunda tarihten beri Brezilya hep favori gösterilir. Sambacılar her turnuvada da bir yıldız futbolcuyu ortaya çıkarır ve transfer piyasasını sallar. Ama bunların dışında bir gelişme oldu. Neymar kendisinden beklenileni gösteremedi ve kendisini yere atıp yuvarlayan futbolcu olarak akıllarda yer etti. Olmaz çocuk senden ne Ronaldinho, ne Kaka, ne de Ronaldo olur!

Turnuvanın geri kalan bölümünde kuşkusuz en merak edilen kapışma Belçika-Fransa yarı finalinde olacak. Buradan çıkan takımın kupayı kazanması gayet normal bir sonuç gibi gözüküyor. Ama Rusya’daki Dünya Kupası futbol olarak sınıfta kalmıştır. Keyif vermiyor…

8 Temmuz 2018 - 08:00