Nefes nefese

Nefes nefese
27 Ağustos 2018 - 07:17

SEZON açılışı ile yoğun maç trafiği başladı. Resmi maçlarını 26 Temmuz’da UEFA karşılaşması ile açan Kartal, bir ay içinde 5’i Avrupa, 3’ü de Süper Lig’de olmak üzere 8. karşılaşmasını dün oynadı. Bu sıkışık trafik beklenenin üzerinde zorlu geçiyor. Şampiyonluk sezonlarından sonra da oyuncu kaybeden Kartal, bu sefer de kaleden başlayarak tüm omurgasını kaybetti. Kaleci Fabri, stoper Tosic, önünde Atiba, önünde Talisca ve önünde bir yarı için Cenk’ten yoksun kalan Beşiktaş, bu haftaya kadar omurgasını tamamlayamadı. (Takımda kalan Atiba’yı henüz 11’de izleyemedik.) Bu da takım oyununu negatif yönde etkiliyor. Kartal bir aydan bu yana 11’ini oluşturamadı. Bu akşamın sürprizi ise genç kaleci Utku oldu.

Oyuna iyi başlayan Beşiktaş’tı ama golleri yiyen de o oldu. İki çarpan topla geriye düşen Kartal’a Negredo nefes verdi. Şenol Güneş, oyun içinde sürekli yaptığı sistem değişiklikleri ve arayışa 3’lü defansa dönme macerasını da ekleyince Antalya skoru üçledi. Takım kaptanlığından sonra 10 numaralı formayı da almak Oğuzhan’a ağır geldi. İkinci yarıda Antalya’ya soluklanma fırsatı tanımayan Beşiktaş Pepe ile farkı 1’e indirdi. Larin’in de katılması ile çift santrfora dönüldü ve gol arayışları hız kazandı ama puan alınamadı.

İki topu direkten dönen Beşiktaş, kaleci Boffin’in mükemmel oynadığı maçı çeviremedi. Boffin’in yanı sıra Doukara ile Hakan Antalyaspor’a tarihi zaferi getirdi.

27 Ağustos 2018 - 07:17