Böyle mi olmalıydı?

Böyle mi olmalıydı?
9 Ağustos 2018 - 07:12

ÜÇ büyük kulübümüz Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, tarihinin en kısır transfer dönemlerinden birini yaşıyor. Bunun en geçerli sebepleri borç yığını ve UEFA’nın FFP kriterleri… Bu kara tabloda ortaya çıkan görüntü taraftarların tadını kaçırsa da kaçınılmaz mecburiyetin yeni sezondaki yaratacağı etki de merak konusu oldu.

Kulüpler bu durumdayken genç Türk futbolcuları sahada göreceğiz. Peki, kendi ülkemizde yetişen bu gençleri ortaya çıkarmak yeni mi akıllara geldi? İlla transferde el ve kolların bağlanması mı gerekiyordu. Acı gerçeğe bu taraftan bakmak daha hazin değil mi?

Mazisi yıldız futbolcularla dolu olan Fenerbahçe, Benfica deplasmanında Eljif Elmas ve Alper Potuk’tan bir şeyler bekledi. Galatasaray da Akhisar ile oynadığı Süper Kupa finalinin ikinci devresinde Yunus ile gol aradı.

Ne ekersen, onu biçersin. Geçmişte yapılan transfer hatalarının cezasını bu yıl ve belki önümüzdeki 3-4 yıl kulüplerimiz çekecek. Taraftarlarımızın da beklentisi geçen yıllara göre hızla aşağıya düşecek.

9 Ağustos 2018 - 07:12