Mustafa Kanarya
14 Aralık 2021

Zor atıyor kolay yiyor


Fenerbahçe, zor pozisyon üretip zor gol atarken kalesinde de bir o derece kolay goller yiyor. Dün yenen 3 golü de Fenerbahçe rakibine ikram etti. Bu hatalar, en çok güvenilen isimlerden geldi. Gustavo ilk golde rakibe pas attı, Berke çok önde yakalandı, Figueiredo 43 metreden golü attı. Gaziantep’in penaltı golü öncesindeki pozisyonun başında yine Gustavo’nun kaptırdığı top vardı. Üçüncü golde Kim, kendine yakışmayan bir hata yaptı. Kısacası, güvendiği dağlara kar yağdı Fenerbahçe’nin…

Pereira’nın Gustavo’yu inatla oynatıp Sosa’yı inatla yedek bırakmasını anlamak mümkün değil. Sürekli sağa sola pas atan, atak başlatamayan, oyun kuramayan bir Gustavo izliyoruz. Elinde Sosa gibi oyuna yön verebilecek, topun hızını artıracak bir silah var ve kenarda oturuyor. Fenerbahçe, daha iyi hücum edebilmek için Mesut ile Sosa’yı birlikte oynatmalı. Sosa’nın sahada olduğu maçlarda hücumdaki üretkenlik artıyor, Mesut da daha rahat oynuyor.

Crespo, her hafta performansını yukarı taşıyor. Dün Fenerbahçe adına sahanın en iyisiydi. Lider Trabzonspor, önümüzdeki haftalarda da kaybedecek. Ancak Fenerbahçe’nin, bu istikrarsız görüntüsüyle lideri yakalama şansı yok.

Yazarlar

Zor atıyor kolay yiyor
Mustafa Kanarya