YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YDS sonuç tarihini duyurdu!

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YDS sonuç tarihini duyurdu!

ÖSYM’nin 27 Eylül 2020 tarihinde uyguladığı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları için geri sayım başladı. Yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabilen YDS sonuçları için ÖSYM tarihi resmi adresinden paylaştı.

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin resmi adresinde yer alan bilgilere göre, 2020 YDS sonuçları 23 Ekim tarihinde ilan edilecek. Sınav sonuçları açıklandığında ÖSYM’nin sonuc.oysm.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ HAKKINDA

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Gündem

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YDS sonuç tarihini duyurdu!
Gündem