Utkan Aydın
2 Nisan 2021

Yarış şimdi başlıyor


Sezon öncesi fazla şans verilmeyen Beşiktaş’ın Sergen Yalçın (tüm hatalarına rağmen) ile geldiği nokta heyecan verici. Sert, arzulu, planı olan ve ne yaptığını bilen bir oyun sergilediler tarihin en uzun sezonunun ilk bölümünde. Haklı olarak liderler son 11 maçlık periyoda girerken.

Ve aslında Sergen Yalçın ve öğrencileri için yarış yeni başlıyor. Milli maç arası bitti. Mayıs sonuna kadar koştur koştur bir lig olacak. Türkiye Kupası finali de ufukta. Yorgunluklar, halihazırda cefa çekilen sakatlıklar, Covid-19 tehlikesi vesaire… Beşiktaş, tarihinin en önemli şampiyonluğunu kazanmak istiyorsa, bundan önce gösterdiği performansın üzerine çıkmalı. Beşiktaş adına 2014-15 sezonu akıllarda; 29. haftaya lider girmişken üst üste dört maçta kaybedilen puanlar ve ligin 3. tamamlanması…

Futbol birincileri yazar. Sezonu en tepede tamamlamazsanız kimse sizin kısıtlı imkanlarla iyi şeyler yaptığınızı konuşmaz. Bunu, futbolcu Sergen Yalçın da çok iyi bilir. Onun ve takımının önünde iki yol var: Ya çifte kupa kazanıp efsane olacaklar ya da kaybedip kenara atılacaklar. Sonucu merakla bekleyeceğiz.

Yazarlar

Yarış şimdi başlıyor
Utkan Aydın