Gökmen Özdenak
29 Aralık 2019

Yanlışta ısrar!


Sezon başından bu yana görmek istediğimiz Galatasaray dün sahadaydı. Ne istediğini bilen, iletişim içerisinde olan ve hızla rakip kaleye yönelmeyi hedefleyen sistem olunca karşılaşma da ilk yarıda sonuçlandı. Geride kalan 16 haftada sadece 18 golü bulunan Galatasaray, ligin alt tarafındaki çoğu takımdan az fileleri havalandırmıştı. Ancak dün orta saha üçlüsü, forvete yakın oynayınca gerçeğe yakın Falcao’yu da gördük.

Bu işin iyi tarafı. Ancak kanat görevini üstlenen Ömer Bayram ve Feghouli’nin gerek ortalarda gerekse son vuruşlarda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Bu konuda Beşiktaşlı Caner Erkin’i örnek almalarını öneririm. Günümüz futbolunda artık kanatta gelişine rastgele orta yapmak kalmadı. Aksi takdirde pozisyonu kaybettiğiniz gibi kontradan gol yeme tehlikesi de ortaya çıkıyor.

Fatih Hoca. Şu ana kadar seni çok eleştirdik. Nedeni yanlışlarda ısrar etmendi. Antalya maçına kadar bu takımın gol sayısının düşüklüğü zaten her şeyi gösteriyordu. Dün Taylan Antalyalı’nın müthiş performansını görünce şu ana kadar kulübede neden mahkûm olduğunu anlayamadım. Hoca yanlışta ısrar inatlaşmadır. İnatlaşma. Sen de biliyorsun sistemin sana başarı ve tribünün sevgisini getirdi. Geri geri oynatmak ne sana yakışıyor ne de taraftarlar bunu hak ediyor. Geri geri giderek ilerleyemezsin.

Yazarlar

Yanlışta ısrar!
Gökmen Özdenak