Utkan Aydın
20 Nisan 2021

Yalçın’ın rahatlığı


Sezona nasıl başladığın değil nasıl bitirdiğin önemlidir değil mi? Beşiktaş, kâbus gibi başlayıp zirveye çıktığı bir dönem yaşarken kendini işte bu bitiriş krizinin içinde buldu. Siyah-beyazlılar, iki ezeli rakibinden hâlâ önde ama artık üstünlüğünü sezon sonuna kadar sürdürebileceğine dair soru işaretleri artıyor.

Beşiktaş, 2-0 önde olduğu maçta puan kaybetti. Galatasaray ve Fenerbahçe ise geriye düştüğü maçları kazandı. Siyah-beyazlıların son 5 haftada kaybettiği 7 puan, rakiplerini heyecanlandırdı. Galatasaray’dan sonra Fenerbahçe de bay haftasına ulaştı ve artık üç takım arasında maç eksiği-fazlası durumu olmayacak. Ve Beşiktaş, Sivasspor maçını kazanamazsa her şey başa saracak. Durumun kısa özeti bu.

Beşiktaş’ın Ankaragücü beraberliğinin bir dağılma sürecinin emaresi mi olduğunu Sivasspor maçıyla başlayacak 7 haftalık süreçte göreceğiz. 21 takımlı lig olmasa belki de bugün şampiyonluk turuna çıkıyordu Kartal. Ancak şartlar böyle değil ve Beşiktaş, sırat köprüsünde.

Yük Sergen Yalçın’ın omuzlarında. Yalçın, buraya kadar futbolculuğundan alışık olduğumuz rahatlığıyla geldi. Oyuncularını sıkmadı. Taktik açıdan da esnekti. 12-13 isimden oluşan dar rotasyonunun dezavantajını hiç kafaya takmadı. Belki de bu rahatlığı en büyük başarısızlığına dönüşecek. Ya da futbolculuğunda olduğu gibi kader anında ipi göğüsleyecek hamleyi yapacak. Bekleyip göreceğiz…

Yazarlar

Yalçın’ın rahatlığı
Utkan Aydın