Utkan Aydın
18 Mayıs 2021

Ya bundan sonrası?


Beşiktaş’a tebrikler. Sezon başı tahminlerinde Beşiktaş’ın şampiyonluk sayfalarıyla karşılaşmak pek hesapta yoktu. Ben dahil pek çoklarını şaşırttı Sergen Yalçın ve öğrencileri… Uzun, zorlu, çile dolu bir yolculuktu bu. Sezon başındaki atmosferden gelinen noktaya inanılmaz bir aşama kaydedildi gerçekten. Kulüplerinde ıskarta oyuncularla düşük bütçelerle buraya gelindi. Peki iş bitti mi?

Şampiyon olmaktan daha önemli olan şampiyon kalmaktır. Bunu her başarılı insan söyleyecektir. Beşiktaşlı futbolcuların önceki günkü havuz kutlamasında bunu düşünen kaç kişi vardı acaba? Siyah-beyazlılar kupa sayısı olarak iki ezeli rakibinin de gerisinde. Beşiktaş’a bir değil çok kupa gerekiyor. Her finali aynı bir önemde. Takımın hakkıdır eğlence dinlence ama Türkiye Kupası var ufukta. Az boz değil bu çifte şampiyonluk için tek bir 90 dakika önünde. Rakibin Antalya, sana karşı bileniyor. Hayatlarının maçını oynayacak belki. Sergen Yalçın, bu konuda kendini aza alıştırmamalı. Her kupaya, en önemli kupa muamelesi yapmalı.

Fatih Terim’i diğerlerinden ayıran en büyük özellik bu. Kazanmaya karşı duyduğu muazzam tutku. Her zaman başarıya aç kalışı belki de onu en büyük yaptı. Yalçın, Terim’in öğrencisiydi. İyi huylarını örnek alması dileğiyle…

Yazarlar

Ya bundan sonrası?
Utkan Aydın