Mustafa Kanarya
10 Temmuz 2021

Vitor Pereira mesut edecek mi?


FENERBAHÇE yönetimi, takımı Portekizli teknik adam Vitor Pereira’ya emanet ederek büyük risk aldı. Ancak Topuk Yaylası kampından gelen haberler Portekizli hocanın kısa sürede takım üzerinde ağırlığını kabul ettirdiği yönünde. Özellikle bu sezonun yıldızı olması beklenen Mesut Özil ile Pereira arasında kurulan iyi iletişim, taraftarların yeni sezona dair umutlarını artırıyor.

Geçen sezon devre arasında Fenerbahçe’ye katılan Mesut, takıma fazla katkı sağlayamadı. Bunun nedeni uzun süre Arsenal’da forma şansı bulamamasıydı. Hazırlık kampında şu ana kadar futbola aç, iştahlı ve takım liderliğine soyunmaya hazır bir Mesut Özil olduğu bilgisi geliyor.

Peki, yeni sezonda Fenerbahçe’nin oyun taktiğinde Mesut Özil’in rolü ne olacak? İlk döneminde Van Persie ile kriz yaşayan Pereira, buna karar verecek.

Beklenti, Mesut Özil’in etrafında oluşturulacak, Mesut’un da performansını artıracak bir oyun planı. Pereira, bunu mu yapacak yoksa uygulatacağı sisteme göre Mesut’a rol mü bulacak bunu zamanla göreceğiz. Mesut’un performansını artırmak için Fenerbahçe’nin özellikle ceza sahası içinde bitiriciliği yüksek bir santrfora ihtiyacı olduğu da bir gerçek.

Yazarlar

Vitor Pereira mesut edecek mi?
Mustafa Kanarya