Vinç, sünnet arabası oldu

Vinç, sünnet arabası oldu

Eskişehir’de vinç işi ile uğraşan Zeki Yılmaz, oğlu Mehmet Yılmaz’ın sünnet düğününde sünnet arabası olarak vinci tercih etti.

Yılmaz Kardeşler Vinç Kiralama Hizmetleri´nin sahibi 2 çocuk babası, 37 yaşındaki Zeki Yılmaz’ın oğlu, 9 yaşındaki Mehmet Yılmaz´ı sünnet ettirdi. Zeki Yılmaz, klasik sünnet arabası yerine oğlunun sünnetinde işyerindeki vinçlerden birisini sünnet arabası yaptı. 26 BT 479 plakalı üzerinde `Mehmet´ yazılı vincin üzerine `Maşallah ve Dikkat Erkek Var´ yazıları yazarak çeşitli süslerle süslettiği vinci sünnet arabası yapan Zeki Yılmaz, sünnet konvoyunda oğlu Mehmet Yılmaz´a vinç ile şehir turu attırdı. Şehir turu sırasında vinci baba Zeki Yılmaz kullanırken yanında eşi Havva Yılmaz ve sünnet çocuğu Mehmet Yılmaz yer aldı. Vinç ile konvoy halinde şehir turu atan Yılmaz ailesi daha sonra düğünün gerçekleştiği Es Yaşam Düğün Salonu´na geçtiler. Yılmaz, Kurtuluş Mahallesi Bilgin Sokakta yapılan kına gecesinde de oğlu Mehmet Yılmaz´ı tören alanına vinç ile indirerek, düğüne katılanlardan yoğun alkış aldı. Vinç ile sünnet çocuğunun tören alanına indirilmesi sırasında aile kameramanları Emin Topçu da düğünü vinç üzerinden görüntüledi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı düğününde sünnet arabası olarak vinci görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Salonda yapılan düğünde `Hanım Ağa´ ismini verdikleri ve oynayanların verilen talimatlar ile üzerlerindeki kıyafetlerinin çıkartıldığı oyun, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Oyun sonunda oyuna katılanlar temsili `Hanım Ağa´nın elini öpmesi ile oyun sona erdi.

Oğlunun sünnetinde sünnet arabası olarak vinci tercih eden baba Zeki Yılmaz, “düğün eğlenceli geçti. Tüm katılan dost ve akrabalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Gündem

Vinç, sünnet arabası oldu
Gündem