Seyran Ataklı
19 Ocak 2020

VENÜS BALIK BURCUNDA: HAYALLERiM, AŞKIM VE BEN…


Aşk, sevgi, güzellik gezegeni Venüs 13 Ocak- 7 Şubat tarihleri arasında, özgürlükçü Kova burcundan ayrılıp, romantik Balık burcu seyahatini gerçekleştirecek. Sevgi anlayışımızı, zevklerimizi, ilişkilerimizi anlatan Venüs, Balık burcunda yücelir ve rahatı yerindedir. Burada mutlu ve çok vicdanlı bir yolculuk seyreder. Bizlere koşulsuz sevgiyi anlatır.

Kendimizi çok hassas ve duygusal hissedeceğimiz bir sürece girmiş bulunuyoruz.

Balık burcunda Venüs teslimiyet duygusudur. Önümüzdeki 20 gün manevi yanımız atağa kalkacaktır. Altıncı his dediğimiz sezgilerimiz çok kuvvetlenir. Ruhsal konularda doyuma ulaşmak isteriz. Kendinizle baş başa kalmak, dua etmek, manevi yerlere ziyaret gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Ben meditatif konularla ilgilenmek için bu transiti özellikle çok severim. Meditasyon, yoga, nefes, spritüel eğitimler gibi sizi manevi doygunluğa ulaştıracak her türlü enerji adına güzel bir dönemdir. Tüm niyetler şifalanmaya açıktır. Aşık, romantik, duygusal, hayalperest bir geçiştir.

Ruh eşimi arıyorum” ya da “buldum” gibi itiraflarla karşılaşabilir, ya da bunu siz sürpriz bir şekilde dile getirebilirsiniz. Eşinizden, partnerinizden güzel sözler duymak isteyebilir, romantik teklifler bekleyebilirsiniz. Aşkla ilgili, romantizm ihtiyacı yüksek olacaktır.

2020 ile başlayan bunca zor gökyüzü dizaynında Venüs Balık seyahati bizlere daha merhametli bir bakış açısıyla olaylara bakmayı öğretecektir.

Harcamalarınız bu dönem artabilir. Cüzdanlarınız çabuk boşalabilir. Kadınlar için estetiğin, kişisel bakımların, giyim, makyaj, güzellikle ilgili her türlü konunun destekleyici olduğu bir yerleşimdir. Özellikle 22 Ocak itibariyle Venüs’ün Neptün’le kavuşumu, yaratıcı konularla, sanatçılarla ilgili, fotoğraf, sinema, bale, resim, şiir, dans gibi her türlü çalışma için çok güzel bir açı oluşturuyor. Sanatsal etkinliklere katılabilir, kendinize yeni hobiler bulabilir, ya da hobilerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Yeni, sürpriz ilişkiler kapınızı çalabilir. Rüyalarınızın erkeği ya da kadını bir anda karşınıza çıkabilir. Polyanna gibi her duruma pozitif, mutlu bir yüzle, pembe gözlüklerle bakabilirsiniz. İşin bir parça tatsız tarafı ise bu geçiş, ikili ilişkilerde başkalarına bağımlı hareket etme duygusunu yükseltebilir.

İstemediğiniz şeyleri sırf karşı taraf sizi daha fazla sevsin diye yapmayın. Kurban psikolojisine girmek, haddini aşan özverili tutumlardan kaçınmakta yarar var. Platonik ilişkiler bu dönem canlanır. Hayalleriniz, hayal dünyanız genişleyecektir.  Ancak Ocak ayının son haftası Venüs’ün Mars’ la yaptığı kontak ‘gizli ilişkiler’ açısından dikkat edilmesi gereken bir sürece de işaret ediyor. Bulutların üzerinde uçuyorum derken yere çakılmamak gerek.

Venüs Balık transiti maddi konularda da bizlere şans vadeder. Güneş, yükselen, ay ya da kişisel gezegenlerinde Balık, Akrep, Yengeç burçları olan kişiler için bereketli, Terazi ve Boğa burçları için de kendilerini ortaya koyabilecekleri, beğenileceği, övgü alacakları çok güzel bir dönem. Estetik ve güzellik anlamında her konuyla ilgilenebilirsiniz.

Eğer yaşamınızda küskün, kırgın olduğunuz birileri varsa barış çubuğu, zeytin dalı, adına ne derseniz; affetmek, onarmak için de güzel bir zaman. Şefkat duygumuz artacaktır. Ne de olsa asıl konu niyet, gerisi teferruattır.

Gökkuşağı tadında bir hafta geçirmeniz dileğiyle,

Sevgiyle…

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan.
Ne uzaksa onu özler.
Kavuşmak şart mı? Boş ver…
Bazı şeyler yokken güzel.
Özdemir Asaf

URANÜS BOĞA BURCUNDA: iSYANLARDAYIM!

Geçtiğimiz hafta en önemli ağır gezegenimiz Plüton’un Satürn’le kavuşumunu, dünya ve insanlığa etkilerini sizlerle paylaşmıştım. Bu hafta da bir diğer jenerasyon gezegeni Uranüs’ün Boğa burcu geçişinin ardından 12 AĞUSTOS 2019- 11 OCAK 2020 arasında gerçekleşen retronun bitimiyle bireysel etkilerini paylaşmak istiyorum.

Klasik olan her şeyden nefret eden Uranüs, Kova burcunun birinci yönetici gezegenidir. Büyük değişim getirir, kuşakların yaşayacağı şeyleri anlatır. Her burçta 7 yıl kalır. Monoton olan hiçbir şeyi sevmez, yıkar, bozar, dağıtır. Marjinal olayların temsilcisidir. Astrolojinin merkezidir. Tansiyon, sinir sistemi, kalp rahatsızlıkları, ani devrimleri yönetir. Bu da bu yıl kalp krizleriyle ilgili haberleri fazlasıyla duyacağımız anlamına gelebilir. Elektrik enerjisiyle bağlantılıdır. Teknolojik gelişmeleri simgeler.

Uranüs Boğa’ da zorlanır. Boğa burcu rahatına konforuna düşkündür, değişimden imtina eder. Sıra dışı Uranüs’le bu anlamda anlaşamaz. Sevmediği yerde olduğu için iyi yönlerini gösteremeyecektir. İşte 2020 her türlü gökyüzü hareketinin yorucu etkilerine gebe derken Uranüs’ü baş köşeye oturtmak yanlış olmayacaktır.

26 Nisan 2026 yılına kadar önümüzdeki “7 yıl” ciddi bir dönem bizleri bekliyor. Lütfen etkilerini bugünden yarına sorgulamayın. Kısa değil uzun vadede göstergeler ortaya çıkacaktır. Güneş, yükselen, ay, kişisel gezegenlerinde Boğa burçları olanlar büyük değişime gideceklerdir.

Özellikle 1974-1981 yıllarında doğanlar için yepyeni sayfalar açılacaktır.

Potansiyellerimizi bilerek, değişime direnmeden ne kadar kendimizi keşfedersek, geriye dönüp baktığımızda iyi ki olmuş demek bizi mutlu kılacaktır.

Uranüs Boğa geçişinin dünyaya etkileri

Para ve finans sisteminde ciddi gelişmeler ve iflaslar,

Bankacılık sisteminde değişiklikler, çöküşler, batan bankalar,

Borsa, dövizde ciddi dalgalanmalar,

Konut, emlak sektöründe sıkıntılar,

Yeni para birimleri, kağıt para döneminin yerine bitcoin gibi kripto paraların yükselişi,

Bilimsel konularda dünyada büyük gelişmeler,

Tıp dünyasında yeni buluşlar,

Halk ayaklanmaları,

Siber saldırılar,

Mecliste değişimler,

İşçi hakları, grevler

Terör eylemleri,

Adalet sisteminde değişiklikler,

Farklı partilerin oluşumları,

Şiddetli toprak hareketleri,

Kapitalist düzenin bitişi ve dünyada güçlü ülkelerin ekonomik açıdan sıkıntıya girmesi.

Önümüzdeki 7 yılın olası konuları olacaktır.

URANÜS BOĞA TRANSİTİNİN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Finansal durumunuz önümüzdeki 7 yılın en önemli konusu olacak. Maddi konularda dalgalanmalar, ani para giriş çıkışları yaşayabilirsiniz. Yüksek harcamalara karşı temkinli olmakta fayda var. İşinizi değiştirebilir, kendi işinizi kurabilirsiniz. Motivasyonunuz yüksek olacaktır.

BOĞA: Tüm kurallarınızı yıkacaksınız. Yeni kararlar alacak daha cesur ve asi olacaksınız. Ani evlilik, boşanma kararları gündemde olacak. Kendi işini kurabilirsiniz. Sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Hedefleriniz, başka bir şehir ya da ülkeye ani göç, evinizi değiştirmek başlıca konular arasında.

İKİZLER: Zihinsel aydınlanma, spritüel anlamda gelişimler yaşayacak, ruhen temizleneceksiniz. Sezgileriniz çok kuvvetlenecektir. Yaratıcılığınız artabilir. Kitap yazabilirsiniz. Sağlık problemlerinize dikkat edin. Dostunuzu düşmanınızı tanıyıp yüzleşmeler yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ: Sosyal çevreniz yenilenecek. Bazı arkadaşlarınızla yol ayrımlarına gelebilirsiniz. Yerine farklı fikirlerde insanlarla arkadaş olacaksınız. Hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kariyerde güzel gelişmeler başlayacaktır. İş değiştirebilir, derneklere katılabilir, kiminiz siyasete atılabilir, kiminiz ise toplumsal konularla öne çıkabilirsiniz.

ASLAN: Kariyer değişimleri başlıyor. İşten çıkarılmak, ani istifalar, kendi işinizi kurmak gibi deneyimler yaşayabilirsiniz. Otorite figürleriyle gerginliklere karşı temkinli olun. Toplumsal statünüzde değişiklikler, ani evlilik, boşanma, ani çocuk sahibi olmakla ilgili kararlar gündeme gelebilir. Annenizin sağlığına dikkat.

BAŞAK: Hayata bakış açınız değişecek. Finansal rahatlama yaşayabilirsiniz. Mahkeme, miras, yurtdışı konularında şanslar sizden yana. Yurtdışında eğitim olanakları, ani yurtdışı seyahatleri, iş bağlantıları, taşınma, okul değişiklikleri, kitap yazmakla ilgili konular önümüzdeki 7 yıl gündeminizde olacaktır.

TERAZİ: Maddi durumunuzda şanslar var. Daha fazla para akışınız olacaktır. Harcamalara dikkat edin. Aileden, eşten gelebilecek maddi sürprizler var. Ani başlayan, ya da aniden biten ortaklıklar gündeme gelebilir. Miras, vergi, kredi, borç konusunda gelişmeler var. Bazı kayıp haberleri alabilirsiniz.

AKREP: İkili ilişkilerde, evlilik, arkadaş ilişkilerinizde sınanacaksınız. Ani bitiş ve başlangıçlar yaşayabilir, ilk görüşte âşık olabilirsiniz. Kararlarınızda acele etmeyin. Herkese hemen güvenmeyin. Ortaklıkla ilgili konularda dikkat edin. Fiziksel sağlığınıza özen gösterin.

YAY: Rutinlerde değişimler yaşanacaktır. Çalıştığınız yerde terfiler, yanınızda çalışanlarla ilgili değişimler ya da başka bir işe girmek gibi konular ön planda olacak. Kendinizi yenileyin. Spora başlamak, beslenmenizi değiştirmek, uykunuza özen göstermek için güzel bir dönem. Sağlığa özellikle tiroid, haşimato gibi problemlere dikkat edin.

OĞLAK: Çocuklarınızla ilgili gelişmeler, sürpriz hamilelik gibi konular ön planda olabilir. Sürpriz kazançlar var. Beklenmedik ani aşklara dikkat edin. Sosyal çevrenizde değişiklikler yapabilir, yeni ortamlara girebilirsiniz. Destek alacağınız insanlarla karşılaşabilirsiniz. Yaratıcılığınız artıyor. Borsa ve şans oyunlarına dikkat.

KOVA: Ebeveynler, yuva konuları önümüzdeki 7 yılın ana gündemini oluşturacaktır. Yaşam alanınızda değişikliğe gidebilir, evinizi yenileyebilir, taşınabilirsiniz. Ailenizden bağımsız bir eve çıkabilirsiniz. Aile bireylerinin hayatında köklü değişimler var. Şehir ve ülke değişimleri gerçekleşebilir. Aile büyüklerinde çıkabilecek sağlık problemlerine dikkat edin.

BALIK: Yeni planlar, güzel imkânlar karşınıza çıkacaktır. Yaratıcı fikirleriniz kariyerde ses getirebilir. Özgürleşiyorsunuz. Yeni eğitimler alabilirsiniz. Bolca seyahat edebilirsiniz. Kardeşler, yakın akrabalar ve yakın arkadaşların hayatında sürpriz bazı değişimler gerçekleşebilir. Ticari faaliyetler konusunda fırsatlar sizden yana.

Yazarlar

VENÜS BALIK BURCUNDA: HAYALLERiM, AŞKIM VE BEN…
Seyran Ataklı