Mustafa Kanarya
27 Mayıs 2021

Ustalık eseri


Kaybedenin olmadığı bir final izledik. Büyük Altay, Büyük Mustafa’nın yönetiminde play-off finalinde Altınordu’yu mağlup ederek 18 yıl sonra Süper Lig’e döndü. Çok değerli bir dostumun deyimiyle, ‘Kaybetmekten yor­gun düşen, kaderi yalnızlık olan şehir’ Süper Lig’e ikinci takımını gönderdi. Büyük Altay, Süper Lig’e çok yakıştı.

Sezon içinde üç teknik adam değiştirip Süper Lig’e çıkmak kolay değil. Bunu ancak Mustafa Denizli gibi bir kurt teknik adam başarabilirdi. İstanbulspor’la oy­nanan yarı final maçı sonrasında soyunma odasında Altay Marşı’nı söylerken Mustafa Hoca’nın yü­zündeki inancı ve hırsı gördükten sonra, “Altay buradan bırakmaz” demiştim. Ustalığını konuşturdu Mustafa Hoca, ders verdi. Yedek soyundurduğu Paixao ve Erhan’ı ikinci yarıda sahaya sürdü ve maçı kopardı. Kariyeri boyunca tatmadığı başarı kalmadı Mustafa Hoca’nın ama sanırım ‘Ustalık eseri’ bu şampiyonluk oldu.

Türkiye’nin altyapı lideri olan Altınordu’yu sezon genelindeki performansından dolayı tebrik etmek gerek. Bu sene olma­dı. İnşallah gelecek yıl Süper Lig’deki üçüncü İzmir takımı Altınordu olur…

Yazarlar

Ustalık eseri
Mustafa Kanarya