Unutulan kimlik, çöp toplattı

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Alpağut Mahallesi’nde sabah sporu yaptığı sırada bir parktaki masada bırakılan çöpleri gördü. Özdemir, çöpleri toplamak için masaya gittiğinde, çöpleri bırakan kişilerden Fatih A.?nın cüzdanını buldu.

Özdemir, cüzdanı zabıta ekiplerine teslim ederken, kimliğin sahibine de bir çağrıda bulundu. Özdemir, kendisini video kaydına alarak kimliğini masada unutan kişiye, masadaki çöpleri toplaması halinde kimliğini zabıtadan alabileceğini söyledi.

Rasim Özdemir sosyal medyadan yayınladığı video kaydında, “Ben her sabah spor yapıyorum. Spor yaptığımda parklarımızda karşılaştığımız manzara ne yazık ki bu şekilde. Go¨ru¨ntu¨den anladıg?ım kadarıyla keyifli, sohbetli bir aks¸am gec¸iren arkadaşlar, ne yazık ki masayı bu şekilde bırakıp terk ediyorlar. Ancak bugün farklı bir şeyle karşılaştım. Buraları temizlemek istediğim zaman baktım ki arkadaşlardan bir tanesi cüzdanını unutmuş. İçi boş bir şekilde. Sadece bir kimlik var. Ben cüzdanı zabıta arkadaşlara teslim ediyorum. Cüzdanın sahibi Fatih A.’ya söylüyorum. Biz bu masayı bugün temizlemeyeceğiz. Bugün sen temizleyeceksin. Fotoğrafını çekip zabıta arkadaşlara getireceksin ve cüzdanını teslim alacaksın.” dedi.

Fatih A., masadaki çöpleri topladıktan sonra zabıtadan kimliğini aldı.

Tv

Unutulan kimlik, çöp toplattı
Gündem