Ücretsiz tablet başvurusu var mı? Ücretsiz tablet nasıl alınır?

Ücretsiz tablet başvurusu var mı? Ücretsiz tablet nasıl alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) uzaktan eğitime geçiş kararı sonrasında tablet ve bilgisayar kullanımı da yaygınlaştı. Binlerce öğrenci EBA gibi platformlara tablet ve bilgisayarlarından bağlanarak eğitimini sürdürüyor. Birçok öğrencinin ise tableti bulunmuyor. Bunun için devreye giren bakanlık ücretsiz tablet dağıtımına başladığını açıkaldı. 500 bin ücretsiz tablet için başvuru gerekmiyor. Bakanlık ihtiyaç sahiplerini tespit ederek hanelere ulaştırıyor.

ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI SÜRÜYOR!

Milli Eğitim Bakanlığı, 12 Ekim itibariyle tablet dağıtımına başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı ücretsiz tablet dağıtımıyla ilgili başvuru formu bulunmuyor. İhtiyaç sahibi öğrenciler öncelikle resmi veriler üzerinden belirlenecek.

Ayrıca bazı belediyeler de öğrencilere eğitimde yardımcı olması sebebiyle ücretsiz tablet dağıtımı yapacağını açıkladı.

Foto: shutterstock / 500 bin ücretsiz tablet için başvuru yapılmayacak. İhtiyaç sahibi öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından tespit edilecek

ÜCRETSİZ TABLET KİMLERE DAĞITILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

“Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisi var, buna göre hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları peyderpey ulaşmaya başlayacak.

Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri resmi veriler üzerinden önceliklendirdik.

Ayrıca, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle ve yöntemle hareket edilecek ve bu da kısa sürede başlayacak. Yapılan ayni ve nakdi yardımlar peyderpey çocuklarımıza ulaştırılacak.”

Gündem

Ücretsiz tablet başvurusu var mı? Ücretsiz tablet nasıl alınır?
Gündem