Ücretiz tablet başvurusu yapılacak mı? Tabletler kimlere verilecek?

Ücretiz tablet başvurusu yapılacak mı? Tabletler kimlere verilecek?

Türkiye’de corona virüsü sebebiyle bazı sınıflar için eğitim uzaktan yapılıyor. EBA TV üzerinden yapılan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılacak. İşte ücretsiz tabletlerle ilgili bilinmesi gerekenler…

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURU OLACAK MI?

Bakanlığın dağıtacağı 500 bin ücretsiz tablet için başvuru yapılmayacak. Tabletler, il müdürlüklüleri tarafından belirlenen öğrencilere verilecek.

BAKAN SELÇUK’UN TABLET AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

“Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisi var, buna göre hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları peyderpey ulaşmaya başlayacak.

Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri resmi veriler üzerinden önceliklendirdik.

Ayrıca, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle ve yöntemle hareket edilecek ve bu da kısa sürede başlayacak. Yapılan ayni ve nakdi yardımlar peyderpey çocuklarımıza ulaştırılacak.”

Gündem

Ücretiz tablet başvurusu yapılacak mı? Tabletler kimlere verilecek?
Gündem