Ali İskefli
9 Ocak 2020

Transfer dedikleri…


2019-20 sezonu için 1. transfer dönemi 17 Ha­ziran’da başlayıp, 2 Eylül’de sona erdi. Takımlarımızın bü­yük bölümü yurtiçi ve yurtdışı kamplarını, hazırlık maçlarını genç ağırlıklı kadrolarıyla tamamladılar. 17 Ağustos’ta lig başladı, kilit transferlerin büyük bölümü son hafta imza­ları attı. Yani, neredeyse yeni transferlerin tamamı kamp ve hazırlık maçlarına katılmadı. Sonuç: Avrupa maçlarına erken başlayan takımlarda hüsran, ligde şampiyonluk hedefi ile çok oyuncu alan büyük takımlarımızda hayal kırıklıkları ile sona eren ilk yarı. Alınan ders var mı? Ne gezer.

2. transfer ve tescil döne­mi ise 4 Ocak’ta başladı, 31 Ocak’ta sona erecek. Takım­larımız devre arası kampında hazırlanıyor tabii yeni trans­ferler olmadan. Büyük takım­larımız altyapılarında yetiştirip ligimizin diğer takımlarında başarılı olan topçularının listesini çıkarıp önüne koysun. Buna yurtdışına gidenleri de ekleyip dövünmeye başlasın­lar. Hâlâ olmayan paraları ile niye transfer peşindeyiz diyerek etraflarına bir daha baksınlar.

Beşiktaş son yıllarda 10’un üstünde stoper aldı. İki yıldır kiralık olarak lig lideri Sivas’ta oynayan genç Fatih Aksoy’u takımına kazandıramadı. Fut­bolun en önemli mevkii olan atan ve tutandan atan için alternatif arayıp dururken hiç tutanı düşünmedi.

Yazarlar

Transfer dedikleri…
Ali İskefli