Sessiz başlayan ve sessiz biten bir maç izledik. Fener maçındaki malum olaylar sonrası tüm Trabzon taraftarı cezalandırıldı. Olaylara sebep olanların da çoğu adliye gördü o kadar.

Sporda şiddet yasası çıktı; kişiye özel bilet, stadın her yerini gören kameralar, spor polisi vs... Her şey olay çıkaranları engellemek için düzenlendi. Ne yazık ki hâlâ her olaydan sonra tüm olay çıkaran bölümün bir sonraki maça girmesi engelleniyor ya da böyle tüm taraftara tribün kapanıyor. Kurunun yanında yaş da yanıyor. Son yıllarda maça gelen taraftar sayısı hızla eriyor. Olay çıkaran ve olaya karışanlara ise bir şey olmuyor.

Üçüncülük mücadelesinde rakibine 5 puan fark atan Trabzon’un stressiz rahat bir maç çıkarmasını bekledik. Fakat 5-4-1 düzeni ile sahaya yerleşen Sivas ilk yarı Trabzon’a gol şansı tanımadı. Kapanan takımlar karşısında topu indiren, duvar olabilen santraforu olmaması yanında, orta sahada yaratıcı oyuncu sıkıntısı olan Trabzon; zorlanmaya devam ediyor.

İkinci yarı Umut Bulut gol için sahaya sürülse de 52’nci dakikada gol Sivas’tan geldi. Fountas hücuma katkı için oyuna alınsa da kalabalık arasında o da eridi.

Olaylı maçın etkilerinden kurtulamamış Trabzon itici gücü taraftarı da olmayınca puan kaybetmekten kurtulamadı.