Alkışlar EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’na ilk kez grup lideri olarak katılma hakkını kazanan A Millilerimize... Bir büyük alkış da Vincenzo Montella’ya. Hırvatistan’ı yenip azalan umutları yeşertti, Letonya galibiyetiyle EURO 2024 biletini aldı, Galler’le berabere kalarak grup liderliğini getirdi. Bu araya sıkıştırdığı hazırlık maçında ise 75 yıl sonra Almanya’yı deplasmanda yenme zaferini yaşattı.

Turnuva öncesi kura çekimindeki torbalar ise hayal kırklığı oldu. Sıralamada sadece grupta yapılan maçlar baz alınıp ülkelerin son 5 yıldaki performansları değerlendirme dışı bırakılınca takımların gerçek gücüyle çelişkiler göründü.

6’lı torbalardan en güçlülerin olması gereken ilk torbaya Avrupa 7.’si Portekiz ve 8.’si Belçika girdi. Sonuçta 1. torbanın altı ülkesi su kaldırır. Bizim de içinde Avrupa 9.’su sıfatıyla bulunduğumuz 2. torbadaki Avrupa 47.’si Arnavutluk gerçek yerinde mi? 3. torbanın babası ise Avrupa 6.’sı Hollanda.  4. torbada play-off’tan gelecek ülkeler dışında Avrupa 4.’sü İtalya, 12.’si İsviçre ve 16.’sı Sırbistan duruyor. Güç dengesi böyle karman çorman olan torbalarda oluşturulacak guruplardan ancak karmaşa çıkar. EURO 2024 maçları ancak elemelerde gerçek değerini bulur.