TJK seyis kursu düzenliyor

TJK seyis kursu düzenliyor

Türkiye Jokey Kulübü, Karacabey Atçılık Eğitim Merkezi’nde “Çalıştırıcı Seyis Kursu” düzenliyor.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Atçılık sektöründe dünyada önde gelen ülkelerde, atların bakımı ve idmanı aynı kişiler tarafından bir bütünlük içerisinde yapılmaktadır.

Ülkemizde de bu doğrultuda at bakımı ve idmanı hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi amacıyla sektörümüze Seyisbaşı (Çalıştırıcı Seyis) mesleği kazandırılacaktır.

Seyisbaşı (Çalıştırıcı Seyis) unvanına sahip olacak kişiler, yarış atlarının; sabah idmanının yaptırılması, aynı zamanda bakımı, beslenmesi, gezintilerinin yaptırılması ve yarış alanına götürülüp-getirilmesi işinde çalışacaklardır.

Seyisbaşı mesleğini yapacak kursiyerlere, Türkiye Jokey Kulübü tarafından dünyanın öndegelen yarışçılık okullarından İngiltere’de bulunan British Racing School’a (BRS) gönderilere kat bakımı ve binicilik eğitmenliği, eğitimi alan üç eğitmenimiz tarafından eğitim verilecektir.

Karacabey Atçılık Eğitim Merkezinde eğitim verilecek Seyisbaşı kursiyerler için eğitim süresi 3 ay ile 8ay arasında değişmekte olup, kursiyerlerin başarı/performans/yetenek durumlarına göre eğitim süresi belirlenecektir. Kurs yatılı olup, kurs süresince kursiyerlerimizin tüm eğitim ve iaşe masrafları Türkiye Jokey Kulübü tarafından karşılanacaktır. Ayrıca eğitim süresi boyunca, zaruri masraflarını karşılamaları amacıyla kursiyerlere aylık 1.000.-TL (Bin Türk Lirası) burs verilecektir.

Seyisbaşı kursunu başarıyla tamamlayanlara sektörümüzde iş garantisi verilmektedir.

Aşağıda belirtilen şartları taşıyan adaylar (18 yaşından küçük olanlar veli/vasileriyle birlikte),Kulübümüzün yetkilileri huzurunda “Kursiyer Başvuru Formu”nu doldurarak, gerekli belgeler ile birlikte müracaat edeceklerdir. Ön eleme sonucu uygun bulunan adaylar, daha sonra belirlenecek ve ilan edilecek tarihte bedeni yetenek sınavı, yazılı sınav (İlköğretim konularını kapsayan) ve sözlü sınav (18yaşından küçük olanlar velisi/vasisi ile birlikte) yapılmak üzere Bursa Karacabey’de bulunan Karacabey Atçılık Eğitim Merkezine davet edilecektir.

Başvurular 01 Mayıs – 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında, İstanbul Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezine hafta içi, diğer başvuru merkezlerine ise haftanın her günü,10.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Gündem

TJK seyis kursu düzenliyor
Gündem