Ligin ilk yarısını tamamladık, fakat bu koşullarda sonunu getiremeyeceğimiz görünüyor. Zaten ikinci yarılarda düşme, şampiyonluk hedeflerine kalan süre azaldıkça her sezon sonu olduğu gibi ligimiz daha da kızışacak. Aralık ayında Ankaragücü maçında hakeme saldırı sonrası zanlının alkışlarla kahraman edasıyla salıverilmesi, bu tip olaylar için ne kadar caydırıcılık taşıyor? Aylarca TFF yetkililerine dertlerini anlatamayan İstanbulspor sahadan çekildi, hükmen mağlubiyet ve üç puan silme ile olayın üstü kapandı. Peki İstanbul ve onunla aynı sıkıntıları yaşayan kulüpleri derdine bakıldı mı? Çözüm arandı mı, ne gezer! Aralık ayı 3. bombası Suudi Arabistan’da yaşandı.

TFF sırf para kazanmak ve Suudi Arabistan’ın, Katar’ı örnek alarak futbol üzerinden dünyaya yapmak istediği açılıma öncü destek olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında Süper Kupa’yı Riyad’a taşıdı. Suudilerin Atatürk’ün anılmasına izin vermemesi üzerine kulüplerimiz apar topar ülkemize döndü. Ne hikmetse üçlü bildirinin sonunda ev sahibi ülkeye teşekkür edildi. Suudilerin baştan sona bu çirkin tavrına teşekkürün nedenini de anladık ama bilin ki içimize sindiremedik.

Bu TFF’nin her şeyi para olmuş. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 28.12.2023 tarih ve 39 sayılı toplantısında almış olduğu karara bakın. Neredeyse tamamı taraftar tepkisi ve hakem hakkındaki açıklamalar için olan para cezaları... Sadece üçü yöneticiye olmak üzere 24 kalemde toplam 2.591.700 TL! Ne kadar çok tepki o kadar çok para, hayırlı işler...