Alper Mert
1 Mayıs 2021

Terim size ne yaptı?


Ülke futbolunda Fatih Terim karşıtlığının bazılarına bonus kazandırdığına artık inanmaya başladım. Eleştirilecek onlarca yanlışı var. Ancak iş saha içinden çıktı, resmen itibarsızlaştırma kampanyasına evrildi. Saha içi eleştirilerine, görevi bırakması için yapılan çağrılara eyvallah ama bir adam hakemi, federasyonu eleştirdi diye bu kadar linç edilmez. Bu ülkede eleştirinin dozu artıp topyekûn bir saldırı hali ortaya çıktıysa işte o ortamdan kıllanırım. Takımının ortaya koyduğu futbolun başarısız olması mı bu kadar ağır saldırıların sebebi?

Madem konu saha dışına çıktı, yakın tarihi beraber hatırlayalım! Amerikan ayakçısı FETÖ’cülerin masasına para ve makam uğruna devletin, milletin bekasını hiçe sayıp oturan iş insanının, siyasetçinin, sporcunun, bürokratın tersine futbolcularına, “Bunlardan uzak durun” demesi mi suç oldu? Futbolculara, FETÖ’nün toplantılarına katılmaları için elçilik yapmaması mı sorun oldu? Evinde FETÖ’nün hain imamlarını toplayıp futbol dünyasına yemekler vermemesi mi kendisini kötü yaptı? Hayırdır, daha futbolun içindeki FETÖ’cülere gereken cezaları vermeden hain sürüsünün ölüm listesinde yer alan Fatih Terim’e mi göz koyuldu?

Ülke futbolunda, ülke sporunda, ya devlet başa ya kuzgun leşe fikriyatının ışığında FETÖ temizliği yapılmadan ülke futbolunun dışına itilecek en son adam Fatih Terim’dir. Futbolun sözde oyun kurucuları düzene biat etmeyenlere itibar suikasti yapacaklarına, milletten ülke futbolunu yönetmek adına aldıkları yetkinin hakkını verip FETÖ sempatizanlarını temizlesinler. Ben de ‘Artık Fatih Terim yoruldu, bırakmalı’ diyordum ama çok net ki FETÖ temizliği yapılana kadar meydan boş bırakılmamalı. Terim gibi isimler için devlet ve
millet adına kutsal nöbet zamanı.

Yazarlar

Terim size ne yaptı?
Alper Mert