Seyran Ataklı
5 Nisan 2020

Terazi burcunda süper dolunay: Sahte ilişkiler bitiyor


8 Nisan Çarşamba günü saat 05.34’de Terazi burcunun 18 derecesinde bir süper dolunay meydana gelecek. İnsanlığı geniş ölçüde etkileyen, tüm dünyanın silkelenmesine yol açan virüs sonrası, hiç kimsenin hayatının aynı şekilde devam etmeyeceğini idrak etmiş olacağız. Evren değişime gebe!

Özellikle 24 Nisan’a kadar yaşam alanlarımızda kalmamız, bu süreçte kendimize ve başkalarına karşı özenli bir duruş sergilememiz şart. Salgınla ilgili şaşırtıcı gelişmeler ve artan rakamlarla karşılaşabiliriz. Korku rüzgarına kapılabilir, bilgi kirliliğine fazlasıyla maruz bırakılabiliriz. Önlem olarak bu kirliliğe kulaklarımızı ve gözlerimizi kapamamız yararımıza olacaktır.

Kişisel hayatımızda da yeni gelişmeleri başlatacak olaylar adına bu dolunay oldukça önem arz ediyor. Kendimizdeki birçok potansiyeli, yapabileceklerimizi, yaratıcılığımızı test ediyoruz ve keşfediyoruz.

Terazi burcu astrolojide adalettir. İlişkilerimizdir. Evliliğimiz, ortaklığımız, birlikteliğimiz, diplomasi duygumuz, anlaşmalarımızdır. Bizi dengeye davet eder. Sanattır, güzelliktir.

23 Nisan’a kadar her türlü ilişki konusu gündeminizde olabilir. Ailevi ilişkilerimiz daha kenetlenerek önem kazanacaktır. Evlilik, birliktelik, aşk hayatı, ilişkinin ne tarafa evrileceği gibi konuları çok daha fazla sorgulayabilirsiniz.

İkili ilişkiler bu dönem bir tamamlanma vadediyor. Yaşamınızda yeni bir ilişkinin başlayacağı bir döneme girebilirsiniz. Sağlam olmayan evliliklerde ani bitişler söz konusu olabilir. Duygularınız ile mantığınız arasında oluşan kararsızlıkların dengeye oturma çabasını görebilirsiniz.

Gökyüzünün sert konumu kimi zaman ani ve stresli durumları ortaya çıkarabilir. Artık sahte bulduğunuz tüm ilişki ve arkadaşlıklar sona erecektir. Hiç ummadığınız insanların farklı yüzlerini görmek mümkün olacaktır. Ortakları olanlar için güven konusu testten geçebilir ve yolunda gitmeyen durumlarda ayrılıklar yaşanabilir.

Sağlık konularında üreme organları, böbrekler, bel bölgesine dikkat edilmesinde yarar var. Ağır kaldırmayın, ani hareketlerden kaçının.

Dolunaydan bir gün önce gerçekleşecek olan Mars- Uranüs karesi dünyada büyük gerginliğin habercisi. İsyan enerjisinin yükselmesi, sinir sistemiyle ilgili rahatsızlıklar, hak ve adalet arayışları, terör, patlamalar, halkla liderlerin çatışması, hava muhalefetleri, tsunami, uçak kazaları, depremler söz konusu olabilir.

Kendini her şeyden üstün tutan insanoğlu bir bütünün parçası olduğunu unuttu ve evrendeki her şeyin kendi için yaratıldığını zannetti. Böylece kendince kurduğu tüm sistemler çökmüş oldu.

Virüsle anlamaya başladığımız şey, bildiğimiz her şeyin değiştiğidir. Her fırsatta yazdığım gibi yeni dünya düzeninde bilmediklerimizden korkmak yerine, idrak sahibi olarak değişime kucak açmalıyız. Ne de olsa Terazi burcunda dolunay bütünleşmenin zamanıdır.

Sağlık ve şifa dolu bir hafta geçirmeniz dileğiyle,

Sevgiyle…

SÜPER DOLUNAY NEDİR?

Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu zaman dilimine süper dolunay denilmektedir. Normalde olduğundan yüzde 30 daha parlak ve büyük görülür. Ay’ın güneş ışınları tarafından tamamen aydınlatıldığı zamandır. Çıplak gözle izlenebilecek görsel bir şölen sunar.

1-15 Ocak arasında doğan Oğlak
4-15 Ekim arasında doğan Terazi
1-15 Temmuz arasında doğan Yengeç
1-10 Nisan arasında doğan Koç burçları en fazla etkilenecek burçlar

DIŞA BAKAN DÜŞ GÖRÜR. İÇE BAKAN UYANIR JUNG

VENÜS İKİZLER BURCUNDA

3 Nisan itibariyle başlayan uzun bir Venüs İkizler yolculuğu bizleri bekliyor. Zira 12 Mayıs- 26 Haziran arasında retroya girecek olan Venüs, 7 Ağustos’a kadar bir geri bir ileri hareket ederek İkizler yolculuğunu nihayet tamamlayacak.

Venüs İkizler burcunda öğrenme, bilgi edinme, yazma, okuma gibi kavramları arttırır. Entelektüel zekâmız ön plana çıkacaktır. Arkadaşlar, kardeşler, akrabalar, komşularla diyaloglar artar. Hazır evlerimizde oturuyorken ve sosyalleşmek mümkün değilken, internetten görüntülü sohbetler, whatsapp mesajlaşmaları, uzaktan eğitim daha keyifli bir hal alabilir. Sosyal medyada yeni oluşumların hızla yayıldığını görebiliriz.

Aşk ilişkilerinde kalıcı ve ciddi ilişkiler yerine sorumluluktan kaçınan, eğlenceli, yüzeysel beraberlikler rol bulacaktır. Sosyal yaşantıda alışıla gelmiş değil, çeşitlilik aranmaya başlanır. Gerekli ya da gereksiz yapılan sanal alışverişler artabilir.

Venüs İkizler ’de derinleşmekten pek hoşlanmaz ve çapkındır. Bir anda birden fazla kişiyle flört durumları yaşanabilir. Özgürlük ihtiyacı yükseleceği için baskı uygulanan her ilişki çözümsüzlüğe gider. Merak duygusu bu dönem artar, abartılı davranışlar sergilenir. Kolay bir şekilde karar değiştirmek ya da kararsızlık rüzgarında savrulmak bu transitte sıkça karşılaşılan durumlardır.

8 NİSAN DOLUNAY’ININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: İlişkilerle ilgili bir aydınlanma yaşayacaksınız. Her türlü ilişkinizin durumu netleşiyor. Ticari süreçler, müşterileriniz, eşiniz, birlikteliğiniz konusunda karar almaya ihtiyaç duyacaksınız. Bitmesi gereken bir ilişkide önemli kararlar alabilir, ya da bir flörtü ciddiyete dönüştürebilirsiniz. Gerçekçi olacaksınız. Evliyseniz eşinizin hayatında önemli bir gelişme olabilir. Hukuki olarak bir dava açmayı düşünebilirsiniz ya da davalık bir durum varsa netleşmeler gerçekleşebilir.

BOĞA: Günlük hayatınız, mesleğiniz, rutininiz ve beslenmeniz ön planda olacak. Çalışma ortamınızı değiştirebilirsiniz. İşinden memnun olmayanlar için meslek sonlanmaları yaşanabilir. Günlük rutininize daha fazla düzen getirmek isteyebilirsiniz. İş kaybı, zorunlu ayrılıklar, kariyerle ilgili can sıkıcı şeyler yaşanabilir. Sağlığınıza bu dönem ekstra özen göstermeniz gerekiyor.

İKİZLER: Dolunay, aşk hayatınız, çocuklarınız, yatırımlarınıza vurgu yapıyor. Birçoğunuz için aşk hayatında netleşmeler yaşanabilir. Sürüncemede giden her konu görünür hale gelebilir. Yeni kararlara açık olacağınız bir süreç. Sürpriz aşk kapınızı çalabilir. Bazılarınız sürpriz hamilelik haberi alabilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onların hayatındaki konularda netleşmeler yaşayabilirsiniz. Aile hayatında alınacak önemli kararlar var.

YENGEÇ: Yuvanız, aile yaşantınız, yaşadığınız yer konuları dolunayda dikkat çekiyor. Ailevi konularda belirsizlik içeren her konu netlik kazanabilir. Evlilik, boşanma ya da çocuk sahibi olma gibi önemli hususlarda kararlar alabilirsiniz. Taşınma, kariyer, iş değişimleri ve yaşam alanınızı ilgilendiren konularda dönüşümler yaşayacaksınız. Kendinizi yol ayrımında bulabilirsiniz.

ASLAN: Başlamayı düşündüğünüz bir iş ya da eğitim kararınız varsa netleşmeler yaşanabilir. Yaşamınıza dair yeni kararlarınız ve planlarınız ön planda olacak. Kardeşlerinizin hayatında oluşabilecek değişiklikler, yakın çevre ilişkileri, eğitim, ticari sözleşmeler gündemde. Yeni teklif, anlaşma, sözleşme, imza atma gibi konular söz konusu olabilir. İhtiyacınız olan motivasyona sahip olacaksınız. Ailevi konularda önemli kararlar alınabilir.

BAŞAK: Maddi konular, finansal durumunuz mercek altında. Uzun zamandır beklediğiniz para varsa elinize geçebilir. Kendinizi maddi olarak güvende hissetmek isteyeceksiniz. Dolunay kimilerinize para kazandıracak iş imkanları, fırsatlar sunarken, kimilerinize para konularında baskı ve zorlanmalar getirebilir. Ekonomik tablonuzda, nafaka, miras, kredi konularında netleşmeler yaşanabilir. Bir mülkünüzü satışa çıkarabilirsiniz.

TERAZİ: Dolunay burcunuzda! Hayatınızla ilgili alacağınız bir karar dikkat çekecek. Bireysel olarak önemli farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bir şeyler duyurmak isteyeceksiniz. Yeni yollar, yol ayrımları, yeni kariyer hedefleri söz konusu. İlişkilerle ilgili boşanma, ayrılık, evlilik, iş ortaklığı, ortaklık bitişleri, yeni sürpriz aşk başlangıçları olabilir. Ruhsal ve bedensel sağlığınıza özellikle bel bölgenize dikkat edin. Dış görüntünüzde bir farklılık yapmak isteyebilirsiniz.

AKREP: Fiziksel ve ruhsal sağlığınıza, kronik rahatsızlıklarınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Kariyerde ani değişikliklere karşı sakin olun. Kendinize vakit ayırın, içe dönün bunu bir fırsat olarak görün. Kontrol dışı konular, dedikodular, iş hayatında arkanızdan çevrilebilecek durumlar ortaya çıkabilir. Hayatınızdaki bir şeyleri sonlandırabilirsiniz.

YAY: Bazı hedeflerinizi hayata geçirebilir, maddi manevi fırsatlar, başarılar yakalayabilirsiniz. Kariyerin getirileri, sürüncemede olan konular netleşebilir. Ekip çalışmaları, yeni iş birlikleri konusunda atılacak adımlar olabilir. Duygusal konularda ilişkiler adına güzel haberler, çocuk sahibi olmak, hamilelik, evlilik gibi konular öne çıkıyor.

OĞLAK: Hayatınızdaki olası değişimler devam ediyor. Önemli kararlar alacaksınız. Sorumluluklarınızı yerine getirdiyseniz başarı ve yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. İş ve mesleki konularda ayrılık, değişiklik ya da görev değişikliği gündeme gelebilir. Sonlanması gereken her türlü ilişki bitecektir. Evlilik, boşanma ya da anne baba olmak gibi kavramlarda kadersel etkiler var. Ebeveyn sağlığına azami dikkat

KOVA: Uzak çevreler, akrabalar, şehir dışı, yurtdışı konularında hayatınıza vurgu gelebilir. Medya, yayıncılık, akademik hedefler için dolunay belirleyici olacak. Ticari faaliyetlerde ve eğitim planlarınızda hareketlilik yaşanabilir. Hedeflerinizde farklı yol ayrımlarına girebilirsiniz. Planlarınızda oluşabilecek gecikmelere karşı sakin olun. Hukuksal konularınız varsa bazı engellemelerle karşılaşabilirsiniz.

BALIK: Maddi konular ön planda. Finansal durum, hisseli paralar, eşinizin parası, vergi, tazminat konuları, bütçenizi etkileyen alanlarda tamamlanma yaşayacaksınız. Eşinizle ortak kazanımlar, ortaklarla ilgili maddi gelişmeler, kredi, borç, alacak, kredi kartı borçları, bankalarla ilgili konular gündeminizde olacak. Dolunay maddi güvencenizle ilgili farkındalık kazandırırken, ödeme sıkıntısı da yaşatabilir. Sağlığınızla ilgili dikkat.

Yazarlar

Terazi burcunda süper dolunay: Sahte ilişkiler bitiyor
Seyran Ataklı