İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti

İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti

Mersin’de Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığında temizlik personeli olarak görev yapan Filiz Karakaş, parkta temizlik yaptığı sırada bulduğu, içinde yaklaşık 20 bin T’Lye yakın para olan cüzdanı sahibine teslim etti.

Temizlik personeli Filiz Karakaş, pazar günü, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına saatler kala, görevli olduğu Kültür Park sınırları içerisindeki kameriyelerin etrafında temizlik yaparken yerde bir cüzdan buldu.

Sahibini bulmak adına cüzdanın içindeki kartvizite bakan Filiz Karakaş, cüzdan sahibi Fadi Ghozlana ulaştı. Karakaş, içerisinde yaklaşık 20 bin TL bulunan cüzdanı, 4,5 yıldır Mersinde yaşayan ve ticaretle uğraşan Fadi Ghozlana teslim etti.

FOTO: DHA

VİCDANEN ÇOK RAHATIM

Cüzdanı teslim ettiği Ghozlan’ın çok mutlu olduğunu dile getiren Karakaş, “Sahibi çok teşekkür etti. Çünkü içinde hemen hemen 20 bin liraya yakın bir para varmış. Buna kim olsa sevinir. Çünkü o parayı ben de düşürmüş, kaybetmiş olabilirdim.

O yüzden karşı taraf ne hissetti, acaba o parayı nereden temin etti, borcu var mıydı? Önce bunlar aklıma geldi. Zaten o para da emanetmiş, kendisinin değilmiş. Buna ayrı bir sevindim. İyi ki verdim, iyi ki sahibini buldum. Mutluyum. Vicdanen çok rahatım. Umarım bu davranış herkese örnek olur diye konuştu.

Cüzdan sahibi Fadi Ghozlan ise Filiz Karakaşa gösterdiği davranıştan dolayı teşekkür ederek, dükkanında satışını yaptığı parfümlerden hediye etti. (DHA)

Yaşam

İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti
Yaşam