Melih Sadıkoğlu
16 Aralık 2020

Tek konuşan Sergen Yalçın!


Sergen Yalçın, Beşiktaş’ı saha içinde zirve yarışında tutma çabasındayken saha dışında da ayakta kalmaya çalışıyor. Alanyaspor maçındaki tartışmalı hakem kararlarına karşı VAR yönetiminin yanlış olduğunu bağıra bağıra söyleyen Yalçın, sistemin ülkemizde doğru çalışmadığını savunuyor. Avrupa’nın önde gelen liglerini takip eden birisi olarak Sergen Hoca’nın bu isyanına katılmamak mümkün değil. İngiltere ve İtalya’da ceza sahası içinde topa elle yapılan müdahaleler bize göre çok farklı yorumlanıyor. “Aaaa nasıl penaltı değil” dediğimiz pozisyon sonrası orta hakem bazen VAR’a bile gitmiyor. Dünya futbolunun merkezi olan İngiltere’de durum böyleyse bizim hakemler hiç kusura bakmasın, bu işi bilmiyorlar!

Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın’ın isyanından yola çıkarak bir bildiri yayımladı ve doğal olarak hiç ses getirmedi. Kulübün hakkı böyle basit bir dille savunulamaz. Zaten gerek de yok…

Sergen Yalçın, yönetici gibi de konuşmasını biliyor.

Hakemler tartışılırken Sergen Hoca, takımdaki gol yeme hastalığına son vermesi gerek. Hoca da kusura bakmasın Beşiktaş, 11 lig maçında 19 gol yememeli.

Yazarlar

Tek konuşan Sergen Yalçın!
Melih Sadıkoğlu