Deniz Ayas
13 Aralık 2019

Tebrikler çocuklar


Romanya’nın Budapeşte kentinde düzenlenen ve 3 gün süren 15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası sona erdi. Turnuvaya Türkiye’nin yanı sıra Romanya, Yunanistan, Bulgaristan ve Sırbistan’dan 59 sporcu katıldı. 15 Yaş Altı Badminton Milli Takımı’nda Burak Mert Alkaya, Sudenaz Duyar, Cansu Erçetin, Miraç Kantar, Furkan Saraç ve İrem Uysal Türkiye’yi temsil etti.

Badminton Türk Milli Takımı sırasıyla; Yunanistan, Romanya B, Bulgaristan, Sırbistan ve finalde de Romanya’yı yenerek şampiyon oldu. Şampiyon milli takım, altın madalyanın da sahibi oldu.

Takım müsabakalarındaki başarılarının ardından ferdi müsabakalarda da aynı başarı ile yarışan Badminton Milli Takımı finalde 5 kategoride de madalya mücadelesi verdi. Mücadele sonunda Türk badmintoncular 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalyanın sahibi oldu.

​Ferdi müsabakalarda derece alan ve göğsümüzü kabartan milli badmintoncularımız; Furkan Saraç, Miraç Kantar, Anıl Ulaç Atan, Cansu Erçetin, Ravza Bodur, Burak Mert Alkaya, İrem Uysal ve Sudenaz Duyar’a yürekten teşekkürler.

Yazarlar

Tebrikler çocuklar
Deniz Ayas