Tayfun Korkut 3 yıl sonra geri döndü

Tayfun Korkut 3 yıl sonra geri döndü

Almanya Bundesliga ekiplerinden Hertha Berlin, Pal Dardai ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlüğe Tayfun Korkutun getirildiğini açıkladı.

Almanya Bundesliga’da 13üncü haftayı 14 puanla 14üncü sırada tamamlayan Hertha Berlin’de teknik direktör Pal Dardai ile yollar ayrıldı. Alman ekibi yaptığı açıklama ile teknik direktörlük görevine Tayfun Korkutun getirildiğini bildirdi. Son olarak Almanya Bundesliga ekiplerinden Stuttgartı çalıştıran 47 yaşındaki teknik adam ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalandı.

TAYFUN KORKUT: BU MÜCADELEYİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM

Göreve gelmesinin ardından kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Korkut, Bundesligayı yakından takip ediyorum. Hertha Berlin’in iniş ve çıkışlarla bir sezon geçirdiğini düşünüyorum. Çalışma şeklimi ve fikirlerimi, takımı olumlu yönde geliştirmeye yardımcı olmak için kullanacağım. Enerji doluyum ve bu mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorum dedi.

Öte yandan Hertha Berlin Sportif Direktörü Fredi Bobic ise yeni teknik direktör Tayfun Korkuttan takıma yeni bir ivme kazandırmasını istediklerini belirtti. (DHA)

Spor

Tayfun Korkut 3 yıl sonra geri döndü
Spor