Adnan Aybaba
17 Haziran 2021

Söyleyecek söz kalmadı


Hani vardır ya son bir umut, biz ülke olarak bu maçı almalıyız diye. Azerbaycan’da oynuyoruz. Kardeşlerimiz sokaklara dökülmüş. Hem sokaklarda hem de tribünde A Milli Takımımıza destek veriyor. Ama bu, sadece burada kalıyor. Onlarda ‘Gareth Bale var’ diyoruz. İyi de biz kötü müyüz? Buna kesinlikle anlam veremiyorum. Avrupa’da bu kadar oynayan futbolcularımız var.

Ama bu korku, bu çekingenlik, verilen görevi yapamamayı bir türlü çözemiyorum. Yediğimiz gol, yenecek bir gol değil. Bu kadar takipsizlik rakibi kontrol edememek olur mu? Yani orada Kaan Ayhan ve Çağlar, hayal dünyasına daldı ve golü yedik.

Sonra Şenol Hoca hamleyi yaptı. Yusuf Yazıcı’yı oyuna aldı. Kaan Ayhan’ı ortaya çekti. Ve daha istekli ve daha arzulu bir takım olduk. Ama yine basit hatalar. Gareth Bale’i tebrik etmek lazım. Penaltıyı gole çeviremedi. Biz, bu turnuvaya iyi planlama yapamadık. Şenol Hoca’ya çok güveniyorduk ama devamını getiremedi. Başarılıydı ama taçlandıramadı. Avrupa Futbol Şampiyonası’nı değerlendirmeliydik. Büyük ihtimalle buradan çıkamayacağız. Galler gibi bir takıma yeniliyorsak zaten söylenecek söz de yok.

Yazarlar

Söyleyecek söz kalmadı
Adnan Aybaba