Gökmen Özdenak
23 Aralık 2020

Sorun sende Fatih Hoca


Sevgili Fatih. Bu ülkenin en başarılı teknik direktörüsün. Kazandığın şampiyonluklar, UEFA Kupası, ayrıca temelini attığın takımların elde ettiği UEFA Süper Kupası ve Dünya Kupası üçüncülüğü… Başarılarının belli çevrelerde nefret uyandırması normal. Kulüp başkanlarının, futbolcuların seni kıskandığını gözlemliyorum ve eminim sen de farkındasın. Senin başarının sırrı otoriten ve oyuncularının üstündeki yaptırım gücün.

Geçmişte yolculuklarda oyuncularının seni ne kadar sevdiğini ama ne kadar da korktuğunu görüyordum. Ama üzülerek görüyorum ki onlara büyük koz veriyorsun ve eminim tanıdığım Fatih Terim de bu tavırları kendisine yakıştıramıyordur. Sana olan nefretin ve kinin farkında olman lazım. Karagümrük maçında rezil futbola karşın oyuncuların senden korkmadıkları için savaşmadılar. Ama sen ne yaptın? Hakemlere geçmiş dönemde yaptığın gibi onları ve federasyonu suçlu göstererek kendi hataların ile takımının başarısızlığını örtmeye kalktın.

Hoca yetti artık. Kimse bunların yaşanmasını istemiyor. Sen Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli hoca olmana karşın başarılarını gölgeleme ve bu tavırlardan artık vazgeç. 67 yaşındasın ve çok tecrübeli bir insansın. Tecrübeni idmanlarda oyuncuna yansıt ve sahada olgun bir adam olarak şefkatli ol. Böyle olduğunda göreceksin ki, ne takım ne de sen yıpranacaksın. Senin adınla anılan başarılar da gelmeye devam edecektir.

Yazarlar

Sorun sende Fatih Hoca
Gökmen Özdenak