Sonunu getiremiyor

Sonunu getiremiyor

Süper Lig’deki ilk yenilgisini Konyaspor karşısında alan Fenerbahçe’nin sorunu belli. Bu sezon oynadığı maçlarda tehlikeli pozisyonlara giren, bol bol şut atıp isabet de bulan sarı-lacivertliler, son pas ve bitiricilikte problem yaşıyor. Kanarya, geçen 8 haftada tam 18 net pozisyonu cömertçe harcadı.

Kadıköy’de Konyaspor’a 2-0 kaybedip ligdeki ilk yenilgisini yaşayan Fenerbahçe’de sorunlar da gün yüzüne çıktı. Bu sezon şampiyonluğun en büyük favorilerinden gösterilen sarı-lacivertliler, ligde geçen 8 haftada tehlikeli pozisyonlara girdi, bol bol şut atıp isabet buldu ancak son pas ve bitiricilik konusunda yaşadığı problemleri çözemedi. Kanarya, 8 haftada 18 net pozisyonu harcadı. Bu istatistik de Fener’deki bitiricilik sıkıntısını ortaya çıkarıyor.

İSABETSİZ ORTALAR!

Fenerbahçe, 8 haftada 44’ü isabetli tam 132 şut attı. Ancak sarı-lacivertlilerin bu şutları gole çevirme oranı çok düşük: Yüzde 10. Ayrıca Kanarya’nın 7 şutu da direğe takıldı (İstatistiklerde direkten dönen toplar isabetli şut gösterilmiyor). Fener, isabetli orta konusunda da sorun yaşıyor. Sarı-lacivertliler, Konya maçında 44 orta yaptı ama bunların sadece 4’ü isabetli oldu. Teknik heyet, milli arada bu sorunlara çözüm bulmaya çalışacak.

Fatih ERDOĞDU

Spor

Sonunu getiremiyor
Spor