Mustafa Kanarya
17 Haziran 2020

Sonuna kadar hak ettiler


Bu sezon büyük takımlarla oynadığı maçlarda genelde topu rakibine bırakan Trabzonspor için 6. dakikada gelen gol sonrası aynı plan işlemeye devam etti. Fenerbahçe, topla fazla oynuyormuş gibi görünse de Trabzonspor’un takım savunmasında boşluk bulmakta zorlandı. Bulduğu tek pozisyonda da Deniz Türüç, Deivid de Souza’nın İnter’e attığı golü anımsatan bir vuruşla Fenerbahçe’yi umutlandırdı.

Maçın ikinci yarısı Mehmet Ekici’nin şutları ve Uğurcan’ın kurtarışları şeklinde geçti. Fenerbahçe bol pas yapsa da organize atak geliştirmekte zorlandı. Muriqi’in hazır olmaması, Rodrigues’in sahada hayalet gibi gezinmesi, Fenerbahçe’nin kupaya veda etmesinde etkili oldu.

Trabzonspor, takım çalışmalarına en erken başlayan ekipti. Her hattıyla oturmuş bir kadroya sahip. Sosa gibi bir liderin yokluğuna rağmen İzmir’de Göztepe’yi, İstabul’da Fenerbahçe’yi mağlup edebiliyor.

Bordo-mavili ekibin çok özel hücum oyuncuları var. Sörloth, fizik gücünü bitiriciliğiyle birleştirerek Trabzonspor’u ligde zirveye kupada da finale taşıdı. Ekuban, ikinci golün mimarı olmakla kalmadı, oyunun savunma görevini de eksiksiz yerine getirdi. Uğurcan, inanılmaz refleksleriyle takımı maçta tuttu. Kısacası Trabzonspor, her hattıyla finali hak etti. Fenerbahçe’nin saha içinden çok kenardaki görüntüsü dikkat çekiyor. Emre Belözoğlu’nun teknik direktörmüş gibi takındığı tavırlar, Volkan Demirel’in direktifleri, Tahir Karapınar’ın çaresizliği… Tüm Fenerbahçeliler eminim sezonun bitmesini iple çekiyordur.

Yazarlar

Sonuna kadar hak ettiler
Mustafa Kanarya