Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu yasakları geri mi gelecek?

Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu yasakları geri mi gelecek?

Türkiye’de corona virüsü vakaları artmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul’da vaka sayılarının artışı korkutucu seviyeye gelmiş durumda. Verilerin artmasıyla birlikte vatandaşlar sokağa çıkma yasağının tekrardan olup olmayacağını araştırıyor.Yarın yapılacak Bilim Kurulu toplantısında birçok yeni önlemin gündeme gelmesi bekleniyor.

Özellikle riskli yaş grubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşların, toplu taşıma ve kalabalık pazar yerlerine girişlerine kısıtlama getirilmesi bekleniyor.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Reuters, yakın zamanda tekrardan yasakların gündeme geleceğini yazmıştı. Üst düzey bir görevliye dayandırılan haber, İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlanmıştı.

İçişleri Bakan Yardımcı İsmail Çatak; “Bugün Reuters kaynaklı “Türkiye’de sokağa çıkma yasakları gelebilir” haberi tamamen asılsızdır. Daha önce de söylediğimiz gibi sahte genelgelere, isimsiz kaynaklara ve manipülatif haberlere itibar edilmemelidir.” ifadesini kullanmıştı.

Virüs nedeniyle 26 Ekim’de 75 kişi hayatını kaybetti. Yeni hasta sayısı 2 bin 198 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ağır ve aktif hasta sayısı artmaya devam ediyor. Salgının bölgesel tırmanışını durdurmak için birlikte mücadele etmek zorundayız” dedi.

 

Gündem

Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu yasakları geri mi gelecek?
Gündem