Mustafa Kanarya
19 Haziran 2021

Skorun ne önemi var


EURO 2020 elemelerinde A Milli Takım’ın sergilediği performans, Ay-Yıldızlı kadroya olan sempatiyi artırmıştı. Fransa’dan 2 maçta 4 puan alırken birbirinin açığını kapatmak için çırpınan futbolcular vardı sahada. Bu ruh, bütün ülkeyi de Ay-Yıldızlı forma etrafında kenetlemişti. Mevcut kadroya inanç da güven de çok yüksekti. Bu takım mart ayı sonunda oynadığı Dünya Kupası elemelerinde Hollanda, Norveç ve Letonya üçgeninden 7 puanla çıkıp, grup liderliği için iddialı olduğunu da göstermişti.
Avrupa’nın büyük liglerinin önemli takımlarında top koşturan oyuncularımız vardı. En az 2-3 büyük turnuvada boy gösterebilecek olan hatta derece alabileceğine inandığımız bir takıma sahiptik. Yaklaşık 3 ay önce yere göğe sığdıramadığımız A Milli Takımımız, İtalya ve Galler maçlarında tanınmaz haldeydi. Bu işin teknikle taktikle açıklanacak tarafı yok. Takım içinde büyük bir kriz olduğu ortada. Ne yazık ki, bu krizin faturasını hepimiz ödeyeceğiz.
İsviçre maçını kazanırız veya kaybederiz; Fransa, Hollanda maçlarındaki gibi birbiri için savaşan oyuncuları sahada görmediğimiz sürece skorun ne önemi var?

Yazarlar

Skorun ne önemi var
Mustafa Kanarya