Gökmen Özdenak
21 Ocak 2021

Skoru bırak gerçeğe bak


Türkiye’de hep derler ki spor değil skor yazarı… Ben hayatım boyunca spor yazarı oldum. Ve hep gerçeklerin peşinden koştum. Rakip zayıf Denizlispor, ilk yarıda ezdi geçti zaten Galatasaray. Genel bakalım. Fatih Hoca sen neredesin? Beşiktaş derbisinde neredeydin? Kenarda mıydın yoksa yok muydun? Ben seni görmedim çünkü. Son döneminde 45 oyuncuya 84 milyon Euro ödeniyor ve sen bu takıma yetersiz diyorsun. El insaf. Mali imkânsızlıklar içinde boğuşan Beşiktaş gencecik çocuklarla dümdüz etti. Denizlispor’u yendim diye sevinme, önce Beşiktaş mağlubiyetini düşün.

1996 yılında bu takımın başına geldiğindeki Fatih Terim’i arıyorum ben. Kaostan takımı çıkaran, kenarda savaşan, bazen de çıldıran. Hatta zaman zaman taraftar gibi reaksiyon veren. Nerede o Fatih Terim? Yıllık 18 milyon TL’lik maaşında indirime gitsen gerçekten İmparator olacaktın. Ama sen bunu tercih etmeyip hâlâ transfer isteyebiliyorsun. Yük olan Belhanda, Feghouli ve hastanede daha fazla zaman geçiren Radamel Falcao’nun, bu yoksul ülkede, maliyetini bilmiyor musun?

Bu dünyadan kimler geldi geçti. Antrenör olarak, lider olarak, insan olarak. Ya yeni bir hikâye yaz Fatih Terim ya da görevi bırak. En azından bu renkleri çok seven bir adam olarak. Mesele Denizlispor’u farklı yenmek değil, mesele Beşiktaş karşısında kazanmaktı. Artık daha fazla izleme kenardan. Olmuyor, yakışmıyor.

Yazarlar

Skoru bırak gerçeğe bak
Gökmen Özdenak