Serinlemek için baraja giren Can, boğuldu

Serinlemek için baraja giren Can, boğuldu

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde serinlemek için Karaidemir Barajına giren Can Hisa (18), boğuldu.

Malkarada oturan Can Hisa, beraberinde ağabeyi Abdullah Hisa ve kuzeni Ali Hisa, tarlada saman balyaları taşıdıktan sonra suya girmek için Karaidemir Barajına gitti. Baraj gölüne giren 3 kişiden Can Hisa, bir süre sonra suda batıp gözden kayboldu. Abdullah Hisa ile Ali Hisa, yaptıkları aramada Can Hisaya ulaşamayınca durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye, jandarma, sağlık, UMKE ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğünden dalgıç polisler sevk edildi.

Karaidemir Barajı Evrenbey mevkinde dalgıç polislerin yaptığı ve yaklaşık 2 saat süren aramada Can Hisanın cansız bedenine kıyıya 40 metre mesafe ve 4 metre derinlikte ulaşıldı. Can Hisanın ağabeyi Abdullah Hisa, kardeşinin cansız bedenini sudan çıkarılmasıyla büyük üzüntü yaşayarak, Ah be yavrum yaktın canımızı kalk hadi oradan. Canım seni şimdi toprak mı alacak, yanıyorum diye gözyaşları döktü.

Can Hisanın cansız bedeni jandarma ve savcının incelemesinin ardından Tekirdağ Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)

Gündem

Serinlemek için baraja giren Can, boğuldu
Gündem