Sergen’in onaylamadığı yok

Sergen’in onaylamadığı yok

BEŞİKTAŞ yönetimi transfer sezonunun tamamlanmasının ardından yeni futbolcuları için tanıtım toplantısı düzenledi. Yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Emre Kocadağ’la birlikte basının karşısına çıkan Başkan Ahmet Nur Çebi, Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın eleştirilerine, “Transfer tek kişi tarafından, tek kişinin isteğiyle yapılmaz. Bu bir ekip işidir. Hocanın onaylamadığı kimseyi almadık” şeklinde cevap verdi.

ÇEBİ sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Transferde kimseye bonservis bedeli ödemedik. 1-2 tane 200-300 bin Euro’yu geçmeyen kiralama bedeli oldu. 8 adamda toplam 8 milyon Euro tasarruf edilmiştir. Elimizde bazı futbolcular var 1-2 tane, 5’er yıllık sözleşmelerle, menajerlik paralarıyla 500 milyon TL’yi bulan futbolcular Beşiktaş’a fayda sağlamıyor. Sadece bir santrfor alamadık. Orayı da ocak ayında tamamlayacağız.

KADRO dışı kararları teknik ekibindir. Douglas, PAOK maçında sakatlığının geçtiğini düşünmemize rağmen iyi hissetmediğini söyleyerek oynamamıştır. Mirin, teknik ekip kararıyla kadro dışı kalmıştır. Lens, biraz daha hareketlenmesi gerektiğini istememize rağmen şu ana kadar başaramamıştır. N’Koudou’yu sakatlığı geçeceği için takımda tuttuk. Tyler Boyd, ocak ayında yeniden kadroya dahil olacak.”

Keşke gitmeseydi

BAŞKAN Ahmet Nur Çebi, çarpıcı bir itirafta da bulundu. Beşiktaş’ın patronu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş için “Keşke Beşiktaş’tan gitmeseydi. Ancak gitmesi için çok baskı ve oyunlar yaptılar” dedi. Çebi, tazminatı tartışılan Abdullah Avcı için ise “Ayrıldığı günden beri ödeme yapmadık. Kendisiyle anlaşma yapmaya çalışıyoruz. Araya hatırlı insanlar girdi. Avukatının açıklaması manidardır, onları muhatap almam. Avcı haklarından vazgeçerse kendisine saygı ve sevgilerimizi iletiriz” ifadelerini kullandı.

Volkan DEDEOĞLU

Spor

Sergen’in onaylamadığı yok
Spor