Serenay Sarıkaya ve Cem Yılmaz ayrıldı mı?

Serenay Sarıkaya ve Cem Yılmaz ayrıldı mı?

Geçtiğimiz yılbaşından beri birlikte olan Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, ofisine girerken gazetecilerin sorduğu ‘Ayrıldınız mı?’ sorusuna ‘Evet ayrıldık’ diye yanıt verdi.

CEM YILMAZ KİMDİR?

Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.

Üniversitede öğrenim gördüğü sırada, Türkiye’nin en köklü mizah dergilerinden biri olan Leman Dergisi’nde çalışmaya başladı. 1992 ile 1995 yılları arasında çalıştığı Leman dergisinde, karikatürleriyle ön plana çıktı. Bunun üzerine 1995 yılında Leman Kültür Merkezi’nde “Bir Tat Bir Doku” adlı stand-up gösterilerine başladı. Ardından 1998 yılında başrolü Mazhar Alanson ile birlikte paylaştığı Her Şey Çok Güzel Olacak adlı film ile ilk sinema deneyimini yaşamıştır.

2006 yılında senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda yönetmen koltuğuna geçtiği proje olan Hokkabaz filmini çeken Cem Yılmaz; G.O.R.A., A.R.O.G, Hokkabaz, Yahşi Batı, Deli Aşk, İftarlık Gazoz, Ali Baba ve 7 Cüceler, Son Umut, Pek Yakında, Arif v 216 gibi yapımlarda rol almış, 3 filmde de seslendirme yapmıştır.

Cem Yılmaz 2012 yılında Ahu Yağtu ile evlenmiş ve 2013 yılında da boşanmıştır. Çiftin Kemal isminde bir oğlu vardır.

Cem Yılmaz şimdilerde, yapımcı, senarist ve oyuncu olarak yer aldığı Karakomik Filmler adlı sinema filminde Aytaç karakterine hayat vermektedir. Cem Yılmaz, 1.70 metre boyunda, 84 kilo ve Boğa burcudur.

SERENAY SARIKAYA KİMDİR?

Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991’de Ankara’da Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya’nın çocuğu olarak dünyaya geldi. Bir süre ailesiyle Antalya’da yaşayan Sarıkaya, 7 yaşındayken anne ve babası ayrılmasından sonra babasının başka bir evlilik yapması üzerine annesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaya başladı.

Yanında babası olmadan büyüyen Sarıkaya bir röportajında bu durum için “Bir kız çocuğunu, hele ki gelişim aşamasında baba faktörü bu kadar önemliyken, babasız büyütmek büyük olay.” dedi. O dönemde Antalya’da yaşayan ve İstanbul’da yaşama fikrinin korkutucu olduğunu da söyleyen Sarıkaya, annesine oyunculuk yapmak istediğini söylemesi üzerine İstanbul’a taşındılar.

Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde tamamlayan Sarıkaya, üniversite eğitimi yurt dışında tamamlamak istemiş, ancak üniversite eğitimi almamıştır.

Çocukken oyuncu olmayı düşünmeyen Sarıkaya, modellik yapmayı istiyordu. Uzun süre voleybol oynadı ve bir dönem basketbolla ilgilendi. Ayrıca bir sürede tenis oynayan Sarıkaya, kariyeri öncesinde latin danslarıyla da ilgilendi. 15 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması’na katılan Sarıkaya, yarışmada jüri özel ödülünü almasının ardından oyunculuk kariyerine başladı.

SİNEMA

2006 Şaşkın Itır – Yardımcı karakter

2008 Plajda Aslı – Yardımcı karakter

2010 Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Astrid – Seslendirme

2011 Hoşçakal Sarah – Başrol / Kısa Film

2013 Behzat Ç. Ankara Yanıyor Melisa – Başrol

2016 İkimizin Yerine Çiçek – Başrol

2020 Bergen:Acıların Kadını Bergen – Başrol

TELEVİZYON

2008 Peri Masalı Talya – Yardımcı karakter

2008 Limon Ağacı Peri – Başrol

2008-2010 Adanalı Sofia Dikkaya – Yardımcı karakter

2010-2013 Lale Devri Yeşim Taşkıran – Başrol

2013-2015 Medcezir Mira Beylice – Başrol

İNTERNET

2017-2018 Fi Duru Durulay -Başrol

TİYATRO

2019 Alice Müzikali Alice -Başrol

REKLAM

2014 Elidor -Başrol

2014-2016 Mavi -Başrol

2017 Head&shoulders -Başrol

2018 Mavi -Başrol

Magazin

Serenay Sarıkaya ve Cem Yılmaz ayrıldı mı?
Magazin