Şenol Güneş: Yenilginin sorumlusu benim

Şenol Güneş: Yenilginin sorumlusu benim

UEFA Uluslar B Ligi 3’üncü Grup karşılaşmasında Macaristan’a kendi sahasında 1-0 mağlup olan A Milli Takım’da teknik direktör Şenol Güneş, müsabakanın ardından basın toplantısında konuştu.

Hazır olmadıklarını söyleyen Güneş, şu ifadeleri kullandı: “Sadece genç ve yeni oyuncuların oynaması değil, takım olarak iyi oynamadık. Yetenekli oyuncularımızın tam hazır olmadığını görüyorsunuz. Düşündüğümüz oyunun altında oynadık. Tabii mevcut kadroyu oynatabilirdik ama iki maç üst üste var. Genç oyuncular daha erken form tutabilir diye bunu düşündük ama olmadı. Pandemi, liglerin geç bitmesi, kadro yaparkenki bazı sıkıntıları artırabiliyor. İki maç oynayacağız, hangi oyuncumuz ne kadar kaldırabilir bilmiyoruz. Düşündüğümüz gibi olmadı ama bir iki oyuncu üzerinden olumsuzluk yapamayız. Kıran kırana oynamak istiyorduk, düşündüğümüzü yapamadık.”

“MACARİSTAN BUGÜN MORAL BULDU”

Macaristan karşısındaki kaybın sebebinin sistem olmadığını kaydeden deneyimli teknik adam, şöyle konuştu: “Elimizde 3’lüyü de 4’lüyü de oynayabilecek oyuncularımız var. Ama kaybımızın sebebi sistem değil. Henüz hazır değiliz. Macaristan daha zayıf olmasına rağmen onlar da bugün moral buldular. Sadece sistemle bunu halledemeyiz, sistem bize yardımcı olur. Futbolun gerekliliklerini düşünen bir takım olarak düşündüğümüzde, sistemler kurulur. Onları hallederiz.”

“SORUMLU BENİM”

Bugünkü mağlubiyete pozisyon ve oyuncu bazında bakmamak gerektiğini savunan Şenol Güneş, “Sol-sağ, o oynadı, bu oynadı yerine tüm takım olarak olumsuzduk. Takımı da ben yaptığıma göre sorumlusu benim. İyi başlamak istiyorduk ama Uluslar Ligi’nin de formatı bu. Birçok oyuncumuzu mart ayında göremedik, o gün göremediğimiz oyuncuları bugün de görmeseydik ne zaman görecektik? Tüm oyuncuların verimi gerçek veriminin altındaydı. Bizim oyuncularımız yetenekli, kaliteli ve karakterli. Bugün istediğimiz oyunu oynayamamak, onların kötü oyuncu olduğunu göstermez” dedi.

“PANDEMİNİN GÖLGESİNDEYİZ”

“OYUNUMUZU BOZDULAR”

Macaristan’ın iştahlı başladığını ifade eden Şenol Güneş, “Oyun başında iştahlı, kıran kırana oynamaya rakip daha fazla hazırdı. Başlangıçta sert oynadılar. Ataklarımızın birçoğu faulle kesildi. Rakip hızlı toplarla ve ters paslarla oldukça fazla pozisyon yakaladılar. Bizim oyunumuzu bozdular. Çok kolay top kaybetmemek gerekiyor, çok top kaybettik, top kazanamadık, onlar kazandılar. Biz bu konularda eksiktik” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu arada Macaristan Teknik Direktörü Marco Rossi ise maça çok iyi başladıklarını ve bu başlangıçlarının Türkiye’yi şaşırttığını söyledi. Rossi, ilk yarıdaki iyi futboldan dolayı oyuncularını tebrik ettiğini ifade etti.

Spor

Şenol Güneş: Yenilginin sorumlusu benim
Spor