Sarar soygunu davasında karar çıktı

Sarar soygunu davasında karar çıktı

Eskişehir’de, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ı evlerinde darbedip, çelik kasalarının soyan motosikletli şüphelileri şehre minibüsüyle getiren, Moldova uyruklu Ilia Sacali (28) de tutuklu yargılandığı davada 27 yıl hapse mahkum edildi.

İş insanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar, 2020 yılı Mayıs ayında Sümer Mahallesi’ndeki evlerinde darbedilirken, çelik kasaları da boşaltıldı. Soruşturma kapsamında yakalanıp, tutuklanan, Moldovalı eski hizmetçi Lulia Dragusan ile sevgilisi Alexandr Aricov, Eskişehir 3üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce ‘nitelikli yağma’, ‘mala zarar verme’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 27’şer yıl hapse çarptırıldı.

Firari sanıklar Dmitri Aricov (32), Alexei Terzinov (38), Ilia Sacali ve Ukrayna uyruklu Vasyl Nachevin (42) dosyaları ise ayırıldı. Moldova uyruklu Ilia Sacali, İstanbul Havalimanı’ndan Türkiyeye giriş yapmak isterken yakalanıp tutuklandı. Sacali hakkında Eskişehir 3üncü Ağır Ceza Mahkemesinde 32 yıla kadar hapis istemiyle dava açılırken, karar duruşması dün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Ilia Sacali ile avukatlar katıldı. Tercüman eşliğinde Rusça olarak son savunmasını yapan Sacali, Son 5 yıldır Türkiyeye aracımla gidip gelirim. Taşımacılık işi yapıyorum. Ben Vasyl ve diğer kişileri daha önceden tanımıyordum. Ailemi çok özledim. Çocuklarımı çok özledim. Suç işlemedim, bir an önce eve dönmek istiyorum dedi.

3 SUÇTAN 27 YIL CEZA

Savunmaların ardından Eskişehir 3üncü Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Sarar çiftini evlerinde darbedip, çelik kasalarının boşaltan motosikletli şüphelileri şehre minibüsüyle getiren Ilia Sacaliyi ‘nitelikli yağma’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından toplam 27 yıl hapse çarptırdı, tutukluluk halinin de devamına karar verdi.

Firari 3 sanığı yakalama çalışmaları ise sürüyor. (DHA)

Gündem

Sarar soygunu davasında karar çıktı
Gündem