Salgının başladığı Çin’den İngiltere’ye uçuş yasağı

Salgının başladığı Çin’den İngiltere’ye uçuş yasağı

Salgının başladığı Çin, mustasyona uğrayan koronavirüsün görüldüğü İngiltere ile uçuşların karşılıklı olarak durdurulduğunu açıkladı.

İngiltere’de ortaya çıkan B117 adlı yeni koronavirüs varyantı tüm dünyayı endişelendirmeye devam ederken, bir çok ülke gibi Çin de İngiltere ile karşılıklı uçuşları askıya aldı. Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Wang Wenb’in, İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğramış koronavirüs nedeniyle iki ülke arasındaki uçuşları karşılıklı olarak durdurma kararı alındığını açıkladı.

30’DAN FAZLA ÜLKE İNGİLTERE UÇUŞLARINI ASKIYA ALDI

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkeler, mutasyona uğrayan B117″ adlı koronavirüs varyantının yayılmasıyla ilgili endişeler nedeniyle İngiltere’den gelişleri yasakladı.

İngiltere’den  yapılan uçuşlar İspanya, Romanya, Belçika, Suudi Arabistan, Kuveyt, İsviçre, Hindistan ve Hong Kong dahil olmak üzere 30u aşkın ülke tarafından askıya alındı.

Gıda ve diğer malzemelerle yüklü TIR’ların iki ülke arasındaki sınırda kuyruk oluşturduğu Fransa ise İngiltere ile olan sınırını kamyon ve feribotları da kapsayacak şekilde 48 saat süreyle kapatmıştı. (DHA)

Dünya

Salgının başladığı Çin’den İngiltere’ye uçuş yasağı
Dünya