Melih Sadıkoğlu
5 Mayıs 2021

Sadece bir lig zaferi değil


Pandeminin gölgesinde tamamlanacak 2020-21 sezonunda şampiyon olmak geçmiş sezonlara göre çok değerli. 2020 Şubat’tan beri tüm dünyayı ve Türkiye’yi olumsuz etkileyen Covid-19 salgını hâlâ tehlikeli ve büyük şirketler ile spor kulüpleri de bu nedenle birçok gelirden mahrum. Böyle bir krizi göz önünde bulundurduğumuzda Süper Lig’de şampiyon olmak bir nevi ‘Kurtuluş’ gibi… ‘Kurtuluş’unu ilan edecek olan külüp ise büyük bir sürpriz yaşanmazsa Beşiktaş olacak.

Ahmet Nur Çebi, göreve geldiğinde taşın altına elini soktu. Bu taş öyle size küçük bir madde gibi görünmesin, devasa bir kaya idi! Borç batağında olan bir kulübü devralmak ve şu ana kadar tassaruflu bir şekilde iyi yönetmek her yöneticinin başarabileceği bir şey değil.

Beşiktaş, şampiyon olması halinde TL bazında tüm gelirleri hesapladığımızda 300 milyon TL’ye yakın bir paranın sahibi olacak. Fenerbahçe ve Galatasaray ile birlikte Bankalar Birliği’ne mecburi olarak gebe kalan Beşiktaş için 300 milyon TL ve ardından Şampiyonlar Ligi’nden gelecek para büyük bir ikramiye.

Az maliyetle çok büyük işler yapan futbol takımı ve Sergen Yalçın’ın 2020-21 sezonundaki lig zaferi, pandemi nedeniyle kulüp tarihine altın harflerle yazılmalıdır.

 

Yazarlar

Sadece bir lig zaferi değil
Melih Sadıkoğlu