Gökmen Özdenak
24 Ocak 2020

Sabır törpüsü


Süper Lig’e verilen değer, finali dışında Türkiye Kupası’na verilmiyor. Hocasına, futbolseverine, yöneticisine angarya geliyor. Zaten tribünlerin boş kalması bu kalitesizliğin göstergesidir. Teknik direktörler de bu rehavetten nasibini alıyor. Genelde oyuncu kalitesini değerlendirmek için oynamayan oyuncuları sahaya sürülmesi ne derece doğru? Demek ki teknik adamlar da bu konuda rahatsızlar. En önemli maç önündeki oyundur. Rakip kim olursa olsun önünde oynayacağın maça en iyi kadroyu yapmak gerekir.

Ancak genelde yata yata yağ bağlamış oyuncular sahada ve bunlar kötü performanslarıyla kendilerini ateşe atmış isimler… Yedek diye bakılan oyuncuları 6 günde sahada seyir zevki verecek hale ulaştıramazsın. Zaten sana forma vermediğin için küsmüş oyuncuyu da kupada kazanamazsın.

Maça gelince; geçen hafta ligde olduğu gibi Rize maçının ilk yarısında da oyuncuların geriye pastan vazgeçtiklerini gördüm. Derin koşan oyunculara verilen pasları ve rakip yarı alandaki top dolaşımını beğendim. Pas  yaparken hızlı olma ve doğru kullanım önemli. Bu yapılırsa daha güçlü bir Galatasaray izleriz.

Yazarlar

Sabır törpüsü
Gökmen Özdenak