Adnan Aybaba
7 Haziran 2021

Rüzgar bekleyerek hedefe ulaşılmaz


Lig bitti, Beşiktaş elindeki kısıtlı imkanlara rağmen sezonu iki kupayla tamamladı ancak biz hala Sergen Yalçın’ın ne zaman sözleşme uzatacağını konuşuyoruz. Bunun anlamı şu: İki taraf henüz ortak noktada buluşamadı.

Sergen Hoca’nın ekonomik beklentisin öncelikle karşılanması gerekiyor. Yapılan yanlış bir kontrat nedeniyle Abdullah Avcı’ya ödenecek paralar ortadayken, iki kupa kazandıran Sergen Yalçın’ın maddi beklentide olması kimseye garip gelmesin. Yönetim de eğer Sergen Hoca ile devam etmek istemiyorsa ve takıma yeni bir hoca gelecekse, bunu bir an önce açıklamalı.

Ayrıca transfer konusunda bütçe ve yetki konusunun ortadan kalkması gerekiyor.

Ahmet Nur Çebi de başkan olarak kendince bütçesini aşmak istemiyor. Fakat, bazı zamanlar vardır, bütçeyi aşmak zorunda kalırsın. Artık hedefin sadece Türkiye değil. Şampiyonlar Ligi’nde oynayacaksın. Alternatifli ve güçlü bir kadro oluşturmak zorundasın. Beşiktaş’ı toparladınız doğru ama Şampiyonlar Ligi’nde elde edilecek her puan bile para olarak geri dönecek. Bu nedenle kadroya doğru yatırımlar yapılmalıdır.

Bu saatten sonra takıma çok kaliteli ve önemli oyuncular gelmeli. Böyle transferlerin yanı sıra Ghezzal, Rosier gibi oyuncuları da elinde tutabilmelisin.

Bu sezon bir destan yazıldı ancak bu bitti. Geçmişe takılmayın. Seviye atladın. Büyük denizlere yelken açtın. Yakıtı da ona göre dolduracaksın. Rüzgarı bekleyerek hedefe ulaşamazsın.

Yazarlar

Rüzgar bekleyerek hedefe ulaşılmaz
Adnan Aybaba