Mustafa Kanarya
4 Temmuz 2021

Riskin adı Pereira


BİELSA, Bilic, Fonseca, Nuno Esprito, Marco Silva, Favre, Dalic, Sousa, Angelovski, Bjelica derken Fenerbahçe’nin yeni hocası Vitor Pereira oldu. Görevde bulunduğu kısa süre içinde takıma oynattığı futbol alkış alan Emre Belözoğlu’nu tecrübesizliği nedeniyle ‘riskli’ bulan sarı-lacivertli yönetim, Pereira hamlesiyle daha büyük bir risk aldı.

Kulüp tarihinin en fazla bonservis harcamasının yapıldığı sezonda Kjaer, Josef, Nani, Van Persie, Lazar Markovic, Diego gibi yıldızlara rağmen şampiyonluğa ulaşamayan Portekizli hoca, taraftarın gözünde fazla kredisi olmadığı için sezona 1-0 mağlup başlayacak.

Pereira’nın, ilk döneminde oyuncularla iletişimi çok yüksek olmadığı, sezonun tamamında başta Van Persie olayı olmak üzere birçok krizi iyi yönetemediği hâlâ akıllarda. Başkan Ali Koç, yeni dönemde Samandıra’da çok farklı bir atmosferin olacağının sözünü verdi ancak Pereira’nın bu havayı oluşturmak için doğru adres olup olmadığı tartışılır.

İşine son verilmesinin ardından kulübe açtığı tazminat davasını ise profesyonel hayatın bir gerekliliği olarak görmek lazım.

Tüm eleştirilerin üzerini örtmek için Pereira’nın yapması gereken tek şey saha içinde kazanmak. Çünkü Fenerbahçe’nin artık başarısızlığa tahammülü yok.

Yazarlar

Riskin adı Pereira
Mustafa Kanarya