CHP'de 7 dönem Tunceli milletvekilliği yapan ve 8 yıl önce pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Kamer Genç, memleketi Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Ramazan köyündeki mezarı başında anıldı. 

Anma programına CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı. Genç için Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi ve hak lokması dağıtıldı. Bir dakikalık saygı duruşu sonrası mezarına karanfiller bırakıldı.

Buradabir konuşma yapan konuşan Özgür Özel, "Bugün, partinin en yeni kaydı olmuş, 18 yaşını doldurmuş üyesinden, en kıdemli 100 yaşındaki üyemize kadar hepsinin gönülden Kamer Genç'in ailesine bir kez daha taziyelerini iletmek ve tarih önünde en haklımız Kamer Genç'in mezarı başından bütün Türkiye'ye seslenmek için buradayım" dedi.

"BU AKŞAM BİR ARAYA GELECEĞİZ"

Selefi Kemal Kılıçdaroğlu'na vefanın, partisini iktidar yapmakla gösterileceğini vurgulayan Özel, şöyle devam etti:

"Buradan, Nazımiye'den size söz veriyoruz. Dün gelmeden sayın genel başkanımızı aradım. Dün akşam bir araya gelecektik, kendisinin programı olduğu için bu akşama erteledik. Bizim geleneğimizdir, gelmeden önce Kemal Bey'i ararız, "Memleketinize bir talimatınız, söyleyeceğiniz var mı?" deriz. Sayın genel başkanımız çok selamlarını söyledi. Sizin de selamlarınızı alıp, ona götüreceğim. 

Herkesin bizden bir beklentisi var, şunu söylüyorlar Aman Kemal Bey'e vefalı olun." Vefanın nasıl gösterileceğine ilişkin çok tarif var. Benim anladığım vefa şu, bir genel başkana, önceki genel başkana vefa, partisini iktidar yaparak olur. Partisini Nazımiye'de, Tunceli'de ve Türkiye'de iktidar yapacağız. " (DHA)