Gökmen Özdenak
25 Nisan 2021

Oyuna girdi işi bitirdi


İlk yarıda 5’i isabetli 12 şut. Yüzde 73 topa sahip olma. Galatasaray aslında 3-1 kazandığı Göztepe deplasmanındaki kadar iyi oynadı. Kanatlarda Emre Kılınç ve Kerem Aktürkoğlu’na bekler Şener ve Ömer de destek verince sarı-kırmızılılar hücumda son derece ekili oldu. Ama Mostafa ilk yarıda kenarda oturunca gol gelmedi. İkinci devre oyuna dahil olunca net pozisyonlar bulan Mostafa, 3 puanı getiren golü de attı.

Halil Dervişoğlu çok iyi mücadele etmesine karşın hava gücü ve hızda çok etkisiz kaldı. Ayrıca Kerem Aktürkoğlu’nun da alanını daraltarak Göztepe maçında büyük katkı verdiği arkadaşını bu kez engelledi. Kalabalık savunmada kayboldu. Kısacası genç Halil’in özellikle hava toplarında daha etkili olması ve hızlanması için ekstra çalıştırılması şart.

Galatasaray’ın bu kadar iyi oynadığı, rakibini demoralize ettiği bir karşılaşmada golü bu kadar geç bulması garip. Evet Antalya kalecisi Boffin tam günündeydi. Direkler de gole izin vermedi. Ama şampiyonluğu kovalayan ve bu formayı giymeyi hak edecek kalitede olan futbolcuların gol perdesini mutlaka açması gerekirdi. Üstelik rakip takımdan Podolski gibi önemli
bir silah, atıldıktan sonra.

Yazarlar

Oyuna girdi işi bitirdi
Gökmen Özdenak