Kaza, 23 Nisan Salı günü gece saatlerinde Bağlariçi Caddesi’ndeki meydana geldi. 34 BSN 414 plakalı otomobil sürücüsü, Avcılar’dan Esenyurt yönüne giderken kavşakta karşısına bir midibüsün çıktığını fark edince panikleyerek hızla kaçmaya çalıştı. Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, cadde üzerindeki kafenin camına çarptı. Otomobilde bulunan iki kişi kapıyı açarak dışarı çıkarken biri bayıldı. Sürücü minibüs şoförünün yanına giderek tartışırken yanında bulunan kişiyi iş yeri sahibi Cafer Duman ve diğer çalışanlar sakinleştirdi. Kaza sırasında kafe önündeki bir kedi saniyelerle kurtulurken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı. 

KAZA KAMERADA

Görüntülerde, otomobil sürücüsünün karşısına çıkan aracı görünce kaçmak isterken hızla kafeye çarpması ve bu sırada içeri girmek için kapı önünde bulunan bir sokak kedisinin sesi duyunca hemen kaçarak kurtulduğu görüldü. 

"YARALI YOK"

Kafe sahibi Cafer Duman, “Kavşakta karşısına midibüs çıkar çıkmaz direksiyonu kıran sürücü insanların 4-5 basamak çıkarak girdikleri kafeye arabayla girdi. Arkadaşlara müdahale ettik. Çıkardık biri fenalık geçirdi. Herhangi bir yaralı yok. Kapının önünde tesadüfen insanlar yoktu kimseye bir şey olmadı. Sadece bir kedi vardı. Kedi saniye ile hayatını kurtarmış. Tesellimiz kimseye de, kediye de bir şey olmadı" dedi.

(DHA)