ÖSYM, YKS milli sporcu yerleştirme sonuçlarını duyurdu!

ÖSYM, YKS milli sporcu yerleştirme sonuçlarını duyurdu!

ÖSYM’nin 2-9 Ekim 2020 tarihlerinde aldığı YKS milli sporcu tercih sonuçları bugün açıklandı. ÖSYM’den yapılan duyuruda YKS milli sporcu yerleştirme sonuçlarının ardından kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri için yerleştirildikleri üniversiteye 27 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında başvurabilecek.

ÖSYM’DEN MİLLİ SPORCU SONUÇLARI HAKKINDA DUYURU

02-09 Ekim 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan 2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yapılan yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 26 Ekim 2020 tarihinde 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye 27 Ekim – 04 Kasım 2020 tarihleri arasında başvurmaları gerekmektedir.

Gündem

ÖSYM, YKS milli sporcu yerleştirme sonuçlarını duyurdu!
Gündem