Ortaokul ve liseler ne zaman açılacak?

Ortaokul ve liseler ne zaman açılacak?

5. 6. 7. 9. 10. ve 11. sınıflarda okuyan öğrenciler, eğitimlerine EBA TV üzerinden online olarak yapılıyor. Öğrenciler ve öğrenci velileri, okulların ne zaman açılacağını öğrenmek istiyor.

ORTAOKUL VE LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca okulların açılmasıyla ilgili şunları söyledi;

“Bu dönemde yüz yüze eğitimin başladığı öğrenciler arasında salgının seyrini biz bilmek istiyoruz. Bilim Kurulu’nda da bugün konuşulmuş oldu. İki hafta geçtikten sonra başlayan yaş grubu ile ilgili biz vaka seyrini, sayılarını tekrar değerlendirip, gerektiğinde kademeli olarak bir geçiş yapılacağı zaten söylenmişti, kademeli geçişe de geçmiş olacağız. Burada özellikle salgının seyri ve de yüz yüze eğitimle öğrencilerin o yaş gruplarındaki dağılımın, nasıl şekillendiğini gördükten sonra gündeme alınmış olur. Dolayısıyla önümüzdeki iki, üç haftanın değerlendirmek için önemli olduğunu düşünüyorum. Bilim Kurulu’nun da bugün değerlendirmesi bu şekilde oldu.” diye konuştu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK: AMACIMIZ HEPSİNİ AÇMAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise okulların açılışı ile şunları söyledi;

‘Diğer sınıflarla ilgili birkaç hafta sonra tekrar bir değerlendirme yapılacak. Bir takvim yok, olamaz çünkü vaka sayısının seyrini bilemiyorum. Bilim Kurulu’nun bir ay sonrası için ne diyeceğini bilemiyorum, onlar da izliyorlar, onlar da şu an bilmiyorlar. Bunu bilmezken ‘şöyle olacak’ demek çok doğru değil. Biz büyük bir sorumluluk altındayız ve bu sorumluluk altında da çok dikkatli karar vermeliyiz. Amacımız, temennimiz hepsini açmak.’

 

 

Gündem

Ortaokul ve liseler ne zaman açılacak?
Gündem